MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • Star of Bosphorus Veri Merkezi Sismik İzolasyon Teknolojisi ile Türkiye’nin En Güvenlisi

Star of Bosphorus Veri Merkezi Sismik İzolasyon Teknolojisi ile Türkiye’nin En Güvenlisi

Türkiye'nin datasını koruyan kale Star of Bosphorus Veri Merkezi, son 2 bin 500 yıl içindeki sismik olayların korelasyonu dikkate alınarak, olası bir depremde operasyonun devamlılığını sağlamak üzere tasarlandı. Deprem anında binanın tamamının korunmasının sağlandığı Star of Bosphorus ile NGN, Türkiye’de bir ilke imza attı.

Global standartlarda yapısal ve sismik tasarımı ile öne çıkan Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezi Star of Bosphorus, güvenilirlik ve kesintisiz çalışma süresini birinci önceliği yapan kurumsal müşteriler için eşsiz bir tesis konumunda.

Dünyada sayılı deprem etkisini en aza indirmeye yönelik olarak tasarlanmış yapısal sismik izolasyonu bulunan Star of Bosphorus, kesintisiz çalışma ve yüksek standartlarda veri güvenliği sunuyor.

NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin sismik izolasyon teknolojisi hakkında şunları söyledi: “Dünyada kabul görmüş FEMA (Federal Acil Durum Yönetim Kurumu) standartları doğrultusunda, son 2 bin 500 yıl içindeki sismik olayların korelasyonu dikkate alınarak, depremde operasyonun devamlılığını sağlamak üzere tasarlanan Star of Bosphorus ile Türkiye’de bu alanda bir ilke imza attık. 138 adet sismik izolatör üzerinde konumlandırılan yapısı ile deprem anında binanın tam korunumunun sağlandığı Star of Bosphorus’ta, yaşanabilecek kesintiler ortadan kaldırılacak. Star of Bosphorus Veri Merkezi için belirlediğimiz sismik performans hedeflerini; geleneksel sistemlerle inşa edilen tipik binaların ötesinde TIER standartlarına göre tasarlanan veri merkezlerinde kullanılan hedeflerden de yüksekte tuttuk. Tesis; yaklaşık olarak 2 bin 500 yılda bir meydana gelen en büyük depremde dahi faaliyetlerine devam edecek, herhangi bir hasar meydana gelmeyecek şekilde tasarlandı.”

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.