Video Konferans

Video konferans; bir şirketin şubeleri ve uzaktaki ortakları ile iletişim kurma maliyetini büyük ölçüde azaltmaya yardım eden etkin bir işbirliği aracıdır. Bu teknoloji aynı zamanda uzaktan eğitim, canlı yayın, durum odalarının, bilgi ve analiz merkezlerinin işletilmesini desteklemek için kullanılmaktadır.

Avantajlar
İş seyahati masraflarından tasarruf ve OPEX’in azaltılması
Avantajlar

İş seyahati masraflarından tasarruf ve OPEX’in azaltılması

Bir video konferans sisteminin aktif bir şekilde kullanılması, ilk 2-3 yıllık işletimde sermaye yatırımlarından getiri elde edilmesini ve dakika maliyetinin mobil iletişime benzer seviyede olmasını sağlamaktadır.

İşletme yöneticilerine ve uzmanlara yüksek düzeyde erişim imkanı

İşletme yöneticilerine ve uzmanlara yüksek düzeyde erişim imkanı

Video konferans; bir şirketin çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yönetilmesini ve şubelerin ve uzaktaki tesislerin uzaktan denetlenmesini sağlamaktadır. Gerektiğinde yeni bir üçüncü taraf (PC, notebook veya mobil cihaz kullanan uzman, sorumlu müdür veya yönetici) herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde yalnızca birkaç tıkla mevcut bir video konferans oturumuna bağlanabilir.

Özel eğitim ve uzman katılımına gerek duyulmadan basit kontrol

Özel eğitim ve uzman katılımına gerek duyulmadan basit kontrol

Esnek ve sezgisel ara yüz; video konferans sistemi kullanıcılarının bir yönetici ya da herhangi bir başka kişi müdahil olmaksızın hem önceden planlanmış hem de anlık oturumları kolay bir şekilde organize etmelerini mümkün kılmaktadır. Konferanslar; ofis yazılımı ile entegre edilmiş standart kontrol üniteleri, tamamlayıcı cihazlar veya uygulamalarla yönetilebilir.

Esneklik

Esneklik

Video konferans sisteminin birden fazla işletme araçları ile entegre edilmesi, olası bir video konferans oturumunda iken sunumların ve evrakların teslim edilmesini sağlamaktadır. Çözüm yalnızca iki tıkla konferans katılımcıları arasında masaüstü paylaşımını desteklemektedir. Video materyalleri canlı yayınlanabilir veya banttan izlenebilir (podcast yayını).

NGN; ister sesli, ister görüntü akışları, sunumlar, animasyonlar, video klipleri isterse evrak sayfaları şeklinde olsun mümkün olan en iyi kalitede bilgi transferinin gerçekleştirilmesini sağlayan lider küresel tedarikçilerin ürünlerine istinaden video konferans çözümlerini uygulamaktadır. İnternet bağlantısı yavaş olsa dahi (en az 128 kbps) video konferans oturumları oluşturulabilir. Çözüm; farklı verimlilik kanallarına ve trafik oranlarına sahip olan kullanıcılar için farklı bağlantı hızlarını desteklemektedir.

Mümkün olan en iyi video konferans kalitesini sağlamaya çalışan NGN, odalarda monte edilen ekipmanların kalitesine, uygun iç mekan kaplamalarına ve akustik işleme, yüksek kaliteli ses ve ışık sistemlerine ve aynı zamanda toplantıların nasıl gerçekleştirileceğine dair talimatların kapsamlı bir şekilde geliştirilmesine çok dikkat etmektedir. 

NGN bir müşterinin tesisinde VC sistemini uygulama hazırlığı yaparken, telekomünikasyon altyapısını inceler ve uygun VC sistem performansı sağlamak için gerektiğinde veri aktarma ağını iyileştirmektedir. Bu; mümkün olan en iyi ağ verimini sağlamaktadır ve ilişkili hataların, gecikmelerin ve paket kayıplarının azaltılmasına yardım etmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.