UAV

Eşsiz bir yazılım çözümü; müşterilerin drone olarak da adlandırılan büyük insansız hava araçları (İHA) filolarını dahi etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.  

Havadan fotoğraflama, görüntülü izleme, geniş alan kontrolü ve çevresel izleme; insansız hava araçlarının gerçekleştirdiği görevlerden yalnızca bir kaçıdır. İnsansız hava araçlarının tüm potansiyelini ortaya çıkartmak için operatörler, bu özellikleri kontrol etmeye ve yönetmeye ilişkin pratik bir araca ihtiyaç duymaktadırlar.

NGN mevcut olan neredeyse tüm oto-pliotlar ve İHA’ları destekleyen kapsamlı bir yönetim sistemi sunmaktadır.

Ürün portföyü

Uçuş planlama ve çalışma

İHA’ları yönetmek, havadan çekilen fotoğraf verilerinden haritalar oluşturmak ve engelleri ve kısıtlı alanları dikkate alan 3 boyutlu harita üzerinden en uygun güzergahı planlamak için yazılım sağlanması

Yüksek izleme sistemi

Herhangi bir istasyonundan çalıştırılan İHA’nın 100 m yüksekliğe ve 200 saate kadar uçuş gerçekleştirilmesi

İnsansız hava aracı grup yönetimi

Işık ve havai fişek gösterileri için pek çok İHA’nın eş zamanlı uçuşlarının koordine edilmesi

Sunulan çözüm:

  • Bir veya birden fazla İHA’yi yönetebilir, telemetri verilerini alabilir, kaydedebilir ve bir operatörü diğer hava araçlarına yaklaşan tehlikeli bir insansız hava aracıyla ilgili olarak uyarabilir
  • Windows, MacOS, Linux ve Android’i destekleyebilir
  • Birden fazla operatörün eş zamanlı faaliyetlerini ve esnek yönetim senaryosu konfigürasyonunu destekleyebilir ve ekip üyeleri arasında etkin bir şekilde görev paylaşımı sağlayabilir
  • Otomatik bağımlı izleme-yayını (ADS-B) sistemleriyle entegre edilebilir

Özellikler:

İHA gruplarını oluşturma kolaylığı

Evrensel mimari; insansız hava araçlarının kendi yönetim ve telemetri protokolleri ile bağlantısının sağlanmasını ve yeni cihazların ciddi yazılım konfigürasyonu olmadan hızlı ve kolay bir şekilde eklenmesini mümkün kılmaktadır. Sistem lider robotik tedarikçilerinin geliştirmiş olduğu cihazlarla uyumludur. Ölçeklenebilir ve modüler çözüm aynı zamanda yeni yönetim protokollerini ve veri yükü türlerini de desteklemektedir.

Esnek çalışma senaryosu konfigürasyonu

Farklı senaryoların bulunması sayesinde, sistem İHA rotasının ve veri yükü yönetim görevlerinin operatörler arasında dağıtıldığı bir veya birden fazla İHA’yı kontrol edebilen birden fazla operatör tarafından kullanılabilir. Kullanıcı ara yüzü aynı zamanda belirli bir araç türüne göre özel olarak hazırlanabilir. Simülasyon modu; İHA operatörünün eğitilmesine ve incelenmesine izin verir.

Çalışma kolaylığı

Tam donanımlı 3 boyutlu haritalama ve yol planlama algoritmaları; güzergahların geliştirilmesini mümkün kılar ve diğer yandan dijital bir arazi modeline dahil olan engelleri, kısıtlı alanları ve hava koridorlarını dikkate alır. İşler; tipik manevralardan; lineer hareket, dairesel dönüş, S-şeklinde dönüş, yarış pisti ve çevre şablonlarından ve aynı zamanda önceden belirlenmiş kesişme ve çözünürlük ile birlikte havadan fotoğraflamadan oluşmaktadır. Bir işi hazırlarken, kullanıcılar mesafeleri ve alanları ölçebilir, radyo-görünürlük alanlarını değerlendirebilir ve belirli güzergah parametreleri için eylemleri planlayabilirler: bir kamerayı döndürme, ilgilenilen yönde kayıt yapma, bir veri yükünü etkinleştirme vb. İrtifa profili tüm uçuş boyunca kontrol edilir.

Yoğun bilgi akışı

Veri yükü türüne bağlı olarak, İHA’lar pek çok fotoğraf ve video çekebilir, bir hareket modeli, koordinatlar ve özel oryantasyon ile ilişkili radyasyon izleme ve diğer çevre gözetim verilerini elde edebilir. Ayrıca, müşteri talebi üzerine, harici sistemlerden ve elektronik çiplerden veri elde edecek şekilde kişiselleştirilebilir. Harita üzerinde anlık bilgi ve hedef obje göstergesi sayesinde, müşteriler geliştirme senaryolarını değerlendirebilir ve işleri daha hızlı planlayabilirler. Tüm telemetri verileri kapsamlı görüntüleme ve analiz için kaydedilebilir.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.