Siber Güvenlik

Siber güvenlik; sistemleri, ağları ve programları dijital saldırılara karşı koruma uygulamasıdır. Bu saldılar genellikle hassas bilgilere erişmeyi, değiştirmeyi veya imha etmeyi; kullanıcılardan para sızdırmayı; veya normal iş proseslerinde kesintilere neden olmayı amaçlamaktadır.

Etkin siber güvenlik önlemlerinin uygulanması özellikle de günümüzde zorlaşmıştır. Çünkü; insanlardan daha fazla cihaz bulunmaktadır ve saldırganlar yöntemlerini sürekli yenilemektedir.

Siber Güvenlik Tehditlerinin Türleri
Fidye yazılım
Siber Güvenlik Tehditlerinin Türleri

Fidye yazılım

Fidye yazılım bir tür kötü niyetli yazılımdır. İstenilen para ödenene kadar dosyalara veya bilgisayar sistemine erişimi engelleyerek para sızdırmayı amaçlamaktadır. İstenilen paranın ödenmesi; dosyaların kurtarılmasını veya sistemin eski haline getirilmesini garanti etmemektedir.

Malware (Kötü amaçlı yazılım)

Malware (Kötü amaçlı yazılım)

Malware; bir bilgisayara yetki dışı erişim elde etmeyi veya zarar vermeyi amaçlayan bir tür yazılımdır.

Sosyal mühendislik

Sosyal mühendislik

Sosyal mühendislik hile ile hassas bilgilerin ifşa edilmesini amaçlayan kötü niyetli kişilerin kullandığı bir taktiktir. Para ödemesi talep edebilir veya gizli bilgilere erişmek isteyebilirler. Sosyal mühendislik; linklere tıklamayı, kötü amaçlı yazılımları indirmeyi veya kötü niyetli bir kaynağa güveni sağlamak için yukarıda tehditlerden herhangi biriyle birlikte gerçekleşebilir.

Phishing (Şifre Dolandırıcılığı)

Phishing (Şifre Dolandırıcılığı)

Phishing; güvenilir kaynaklardan gelen e-maillere benzeyen dolandırıcılık amaçlı e-mailleri gönderme uygulamasıdır. Amacı kredi kartı bilgileri ve oturum açma bilgileri gibi hassas verileri çalmaktır. En yaygın siber saldırı türüdür. Eğitim ile veya kötü niyetli e-mailleri filtreleyen bir teknoloji çözümü ile koruma altına alınabilmektedir.

Şimdi siber güvenlik yolculuğunuza NGN ile başlayın!

Şimdi siber güvenlik yolculuğunuza NGN ile başlayın!

NGN siber güvenlik ve risk yönetimi alanında engin deneyime sahiptir. Tüm endüstrilerde faaliyet gösteren yüzlerce özel ve kamu kuruluşu ile yapmış olduğumuz faaliyetlerin bir parçası olarak on beş yılı aşkın süredir siber güvenlik projeleri gerçekleştirmekteyiz.

Hizmetlerimiz herhangi bir endüstrideki ve lokasyondaki her türlü büyüklükteki kuruluşlar için kişiselleştirilmektedir. Siber Güvenlik projenizi başlamak için kapsamlı çözümlerimizi inceleyiniz.

Güvenlik Operasyonları Platformu

Tehdit istihbaratı, otomasyon ve olay yönetimi birleşik bir güvenlik operasyonları platformunda toplanır. 

Endpoint (Uç Nokta) Güvenliği

Kapsamlı endpoint (uç nokta) savunması sağlar, kullanıcıları yaygın tehditlere karşı korur, gelişmiş saldırıları tespit eder ve müdahaleyi güçlendirir.

Savunma Yönetimi

Gizli faaliyeti tespit etmek ve müdahalede bulunmak için saldırgana ilişkin temel bilgileri ve kanıtlanmış yakalama metodolojilerini uygular.

Ağ Güvenliği

Dünyanın en sofistike ve en zararlı siber saldırılarına karşı ağ görünürlüğü ve koruma sağlar.

E-mail Güvenliği

E-mail tabanlı siber saldırıları tespit eder ve kötü niyetli ekler, şifre dolandırıcılığı siteleri ve kimlik taklidi saldırıları dahil olmak üzere en tehlikeli tehditleri engeller.

Tehdit İstihbaratı

İleriye dönük, güvenilirliği yüksek, saldırgan odaklı istihbarat ve uygulanabilir tavsiyeler ile güvenlik ekiplerini güçlendirir.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.