NGN Cloud’u Hemen Ücretsiz Deneyin!
15 GÜNLÜK ÜCRETSİZ DENEME SÜRECİNİ BAŞLAT
HEMEN BAŞLA

MEDYA

Star of Bosphorus Veri Merkezi PCI DSS Sertifikasını Aldı

Uptime Enstitüsü Tier III tasarım & tesis sertifikasına sahip ilk “operatör bağımsız” ticari veri merkezi olan Türkiye’nin Dijital Kalesi Star of Bosphorus 25.12.2019 tarihi itibarı ile artık PCI DSS sertifikalı!

Dünyanın en itibarlı güvenlik sertifikası olan PCI DSS sertifikasını alan Star of Bosphorus, bu uyumluluk sertifikasıyla müşteri bilgilerinin güvenliğini en iyi şekilde sağladığını bir kez daha tescil ettirdi.

Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (Payment Card Industry Data Security Standard) veya daha kısaltılmış ismiyle PCI DSS, kredi kartı verilerinin işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır. Günümüzde yalnızca ödeme hizmeti sağlayan şirketler değil, finans kuruluşları ve kart bilgileri saklayan, işleyen, aktaran tüm kuruluşların Ödeme Kartları Sektörü Veri Güvenliği Standartları’na (DSS) uyması bir zorunluluk haline gelmiştir. Mastercard, Visa, American Express ve JCB’nin yer aldığı Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi (Payment Card Industry Security Standards Council, PCI SSC) tarafından oluşturulmuş olan bu standartlar, uyumluluk risklerinin azalması, güven zafiyetinin ortadan kalkması ve kart sahibinin bilgilerinin korunmasına yardımcı olur. Bu sertifikaya sahip olmak için başvuruda bulunan firmalar, belli kriterleri sağlayarak uyumluluk sürecinde kesin çizgilerle belirlenen adımları geçmek zorundadırlar. Bu bağlamda,Star of Bosphourus Veri Merkezi tüm müşteri verilerini en üst seviyede, en yeni teknolojiler ve yaklaşımlarla koruduğunu PCI DSS’e uyumluluğuyla kanıtlamış oldu.

Gerekli tüm kriterleri sağlayarak uyumluluk sürecinden geçtiklerini belirten NGN Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri Direktörü Beyazıt Öztürk: ‘’Türkiye’nin Dijital Kalesi Star of Bosphorus’un veri güvenliği konusunda yaptığı atılımlar PCI DSS Sertifikası ile taçlandırıldı, artık daha da güçlüyüz." şeklinde konuştu.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.