MEDYA

NGN, EfficientIP ile IDC BT Güvenlik Konferansındaydı

Yılın en büyük güvenlik etkinliği olan “IDC IT Security Roadshow” bu yıl 16 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Etkinliğe principal sponsor olarak katılan NGN, Türkiye’de işbirliği yaptığı iş ortağı EfficentIP’nin inovatif güvenlik çözüm ve hizmetlerini katılımcılarla buluşturdu.

Türkiye’nin en çok takip edilen IT güvenlik uzmanı, analist ve şirketlerinin yer aldığı, güvenlik alanındaki en son teknolojik gelişmelerle fırsatların masaya yatırıldığı “IDC IT Security Roadshow” etkinliği bu yıl 16 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirildi.  Türkiye’nin lider IT şirketlerinden NGN’in de yer aldığı etkinlikte, NGN Teknik Operasyon Direktörü Ufuk Yaşıbeyli, siber saldırıya uğrayan şirketlerin yaşadığı büyük kayıplara dikkat çekti.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİNE İHTİYAÇ VAR

2015’te 50 milyon yeni kötü yazılımın ortaya çıktığını belirten Yaşıbeyli, ayrıca siber saldırıların da bir önceki yıla oranla göre yüzde 40 gibi çok hızlı bir oranda arttığına dikkat çekti. Yaşıbeyli, çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynaklarının ya da bant genişliğinin saldırıya uğrama oranının (DDoS Saldırıları) ise 2014’e kıyasla geçen yıl yüzde 132 arttığını açıkladı. Bu hızlı yükselişin geleneksel güvenlik çözümlerini yetersiz bıraktığını vurgulayan Yaşıbeyli, “Bu nedenle ‘EfficientIP’ gibi yeni ve gelişmiş çözümlere ihtiyaç giderek artıyor” diye ekledi.

Tüm bunların şirketlere maddi zarar verdiğini de açıklayan Yaşıbeyli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “IDC’nin yaptığı araştırmaya göre, siber saldırılar sebebiyle şirketler uygulama arıza sürelerinde %44’lük bir artışla karşılaşıyor. %41 oranında fikri mülkiyette çalıntı sorunu yaşanırken, şirketlerin %44’ü de web sitesinin risk taşıdığını ifade ediyor.”

Özellikle DNS saldırılarının artık boyut değiştirdiğine dikkat çeken Yaşıbeyli, “Geleneksel güvenlik çözümleri bu tür saldırılara karşı artık çözüm olmayabiliyor” dedi. Şirketlerin ‘firewall’, ‘anti DDoS cihazları’, ‘IPS’, ‘güvenli web ağ geçidi’ gibi standart önlemler aldığını belirten NGN Üst Yöneticisi Yaşıbeyli, “EfficentIP ile özellikle DNS saldırılarına karşı inovatif, 360 derece çözümler sunuyoruz. Birden fazla DNS motoru sayesinde çıkan arızaları fark eden EfficentIP, arızalı işlemi kapatarak, onu ikame edebilecek diğer işlemi faaliyete alıyor.” dedi.

FİNANSBANK’TA IMPERVA İLE GÜVENLİK

Etkinlikte “Finansta DAM, SIEM ve Big Data Birlikteliğinden Neler Doğdu?” başlıklı sunumu ile yer alan Finansbank IB Tech’in Consulting Security Designer’ı Erdem Alaşehir, "Doğru şekilde izlenemeyen sistemlerin güvenliğinin sağlanması zorlaşıyor." dedi ve Imperva ile Finanbank iş süreçlerini hızlandırarak, verimliliğe de büyük katkı sağladıklarını, iç müşterilerin anlık taleplerine cevap verilmesi konusunda Imperva’nın büyük kolaylık sunduğunu belirtti. NGN’le üç yıl önce başladıkları veri güvenliği sistem kapasitesini bugün sekiz kat artıran Finansbank, Imperva ile veri güvenliği tarafındaki projelerini büyüterek devam ettiriyor.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.