MEDYA

Üretimin Uzmanı Setaş IT’sini NGN’e Teslim Etti

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Setaş Kimya, büyüme ile artan IT ihtiyaçları doğrultusunda uzun yıllardır bilişimin güçlü şirketi NGN ile iş ortaklığı yapıyor. 

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde 36.500 m2'lik arazi üzerinde 22.000 m2'lik kapalı alanda faaliyetini sürdüren 59.000 ton üretim kapasitesine sahip Setaş Kimya, 1966 yılından bu yana tekstil, kağıt, metal ve plastik sanayii için boya, yardımcı kimyasal, optik ağartıcı, elektrostatik toz boya ve masterbatch üretimi yapıyor. 
Bilime dayalı yeni çözümler üretme yönündeki kabiliyetini sürekli olarak geliştiren, bu amaçla yüksek kaliteli insan gücüne ve son teknolojiye yatırım yapan Setaş Kimya, 2011 yılında Setaş Technology Center yatırımını hayata geçirdi. 

Tüm bu gelişmeler meydana gelirken sürekli bir IT desteğine ihtiyaç duyan Setaş Kimya, uzun yıllardır NGN ile çalışıyor. Setaş Kimya Bilgi Teknolojileri Müdürü Birgül Oflazca, “Büyüme hızımız IT ihtiyaçlarımızı da artırdı ve farklılaştırdı. Setaş Kimya’nın büyük yapısını, zaman ve mekan fark etmeksizin sürekli yönetebilmeyi ve birimlerin birbiriyle iletişim halinde kalabilmelerini başarmamız gerekiyordu” diyor. Bu ihtiyaç karşısında 10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin lider bilişim şirketlerinden NGN’i iş ortağı olarak seçtiklerini vurgulayan Oflazca, NGN ile güvene dayalı bir ilişkileri olduğunu ve ihtiyaç duyulan her zorlu anda NGN’in desteğini yanlarında bulduklarını ifade ediyor. 

BÜYÜME İLE ARTAN IT İHTİYACI

Bu işbirliğinin temellerinin 2005 yılına kadar uzandığını ifade eden Oflazca, “Setaş Kimya kurulduğu günden bu yana farklı iş kollarında büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte çalışan sayımız, yönetmek zorunda olduğumuz veri ve cihaz sayısı da büyük ölçüde arttı. Kurumsallaşmamız ve merkezileşmemiz için güçlü, ihtiyaçlarımızı anlayan ve bize 7/24 kesintisiz hizmet sunabilecek bir iş ortağına ihtiyacımız oluştu. NGN ile tam da böyle bir dönemde çalışmaya başladık” diyor. 

NGN Satış Direktörü Dilek Süer ise, NGN’in Setaş Kimya ile uzun süredir yakın bir işbirliği içinde çok başarılı projelere imza attığını vurguluyor. Türkiye’nin farklı şirketleri ile geniş kapsamlı işbirlikleri yürüttüklerini aktaran Süer, “NGN olarak yeni teknolojilere sürekli yatırım yapıyoruz ve amacımız Türkiye BT pazarında katma değer yaratan lider sistem entegratörü olmak. Yeni çözümlerimiz ve sürekli büyüyen ekibimiz ile birlikte Setaş’ın yanı sıra farklı firmalarla da işbirliklerimizi artırarak devam ettiriyoruz” diyor. 

2005 yılından bu yana yenilikçi teknolojilerle ile “uçtan uca” IT hizmeti  vermeye devam eden NGN, telekom, finans, kamu, perakende ve enerji başta olmak üzere birçok farklı sektörde lokal ve global dev şirketlerin en önemli iş ortağı olmayı da sürdürüyor. 
NGN aynı zamanda, yurtdışındaki yeni yatırımlarıyla Türkiye’nin bilişim ihracatına da katkı sağlıyor.  

Tüm bunlardan yola çıkan Setaş ise; altyapı, iş sürekliliği, yazılım, güvenlik, bakım, danışmanlık, dışkaynak hizmeti gibi pek çok alanda NGN uzmanlığından faydalanıyor. 

NGN’in altyapı, network, veri depolama ve sunucu sistemleri dahil olmak üzere yenilediği sistem odaları ve bu sistemler üzerine ERP danışmanları tarafından kurulan ERP sistemi sayesinde, Setaş iş süreçlerini merkezileştirerek maliyet avantajı ve verimlilik sağlanmış oldu. Birgül Oflazca; “NGN kaynaklarının desteği ile işin teknoloji ayağını NGN’e teslim ettik, böylece bizler de kendi uzmanlığımız olan kimya alanına odaklanabiliyoruz” dedi.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.