MEDYA

Üretimde Teknoloji ile Fark Yarattı

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Yıldızlar Yatırım Holding, sektöründe bir “ilk”e daha imza attı. Bilişimin güçlü şirketi NGN’i iş ortağı seçen Yıldızlar Yatırım Holding’in yeni IT altyapısı tüm sanayi dünyasına örnek oluyor.

Yıldızlar Yatırım Holding ve çatısı altında yer alan Yıldız Entegre, bugün Türkiye’nin en büyük ilk 50 şirketi arasında yer alıyor. Özellikle orman ürünleri ve ağaç sanayi alanında yatırım yapan şirket, farklı şehirlere yayılmış üretim tesisleri ve fabrikaların yanı sıra ülke çapında binlerce bayi ve iş ortağı ile de entegre çalışmaya devam ediyor.

İşte tam da bu nedenle Yıldızlar Yatırım Holding Bilgi Teknolojileri Müdürü Kadri Erkınay, “Büyüme hızımız IT ihtiyaçlarımızı da artırdı ve farklılaştırdı. Yıldızlar’ın büyük yapısını, zaman ve mekan fark etmeksizin sürekli yönetebilmek ve birimlerin birbiriyle iletişim halinde kalabilmelerini başarmamız gerekiyordu” diyor. Bu ihtiyaç karşısında Türkiye’nin lider bilişim şirketlerinden NGN’i iş ortağı olarak seçtiklerini vurgulayan Erkınay, bu işbirliğinin Yıldızlar  Yatırım Holding’e son teknoloji, yenilikçi çözümler, esneklik ve yönetilebilirlik sunmakla kalmadığını belirtiyor ve ekliyor: “Aynı zamanda tek bir çatı altında çalışıyormuşçasına, Yıldız Ailesi’nin her bir ferdinin bilgiye kolayca ve güvenle erişimine de olanak sağlandı.”

Şirket Büyüdü, İhtiyaçlar Değişti

Tabii ki yapılanlar bununla sınırlı değil... NGN ile Yıldızlar Yatırım Holding’in güçlü işbirliği, ülkemizde büyük sanayi kuruluşlarının da IT hizmetlerinden faydalanarak rekabette nasıl bir adım öne geçebileceklerinin en somut örneğine dönüşmüş durumda.  Bu işbirliğinin temellerinin 2004 yılına kadar uzandığını, ancak asıl gelişmenin Yıldızlar Yatırım Holding’in orman ürünleri ve ağaç sanayi dışında farklı satın alma ve birleşmelerle büyümesiyle güçlendiğini anlatan Erkınay, “Şirketimiz, son dönemde bünyesine yeni şirketler katarak, sektördeki faaliyetlerini artırdı. Bununla birlikte çalışan sayımız, yönetmek zorunda olduğu veri ve cihaz sayısı da büyük ölçüde arttı. Kurumsallaşmamız ve merkezileşmemiz için güçlü, ihtiyaçlarımızı anlayan ve bize 7/24 kesintisiz hizmet sunabilecek bir iş ortağına ihtiyacımız oluştu. NGN tam böyle bir dönemde imdadımıza yetişti” diyor.

NGN’le çalışmaya karar vermeden önce büyük bir seçim sürecine girdiklerini ve dünyanın lider teknoloji firmalarının da bu seçim sürecinde elemeye tabi tutulduğunu belirtmeden geçemeyen Erkınay, “NGN, bırakın Türkiye’yi globaldeki rakiplerini bile bizim gözümüzde geride bıraktı. Bu tercihimizde NGN’e güvenimiz ve işinin uzmanı olduğuna dair inancımızın yanı sıra Yıldızlar Yatırım Holding’in ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde kavrayan ekip sinerjisinin de önemli rol oynadığını eklemem gerek” diye vurguluyor.

Donanımdan yazılıma tüm platformların değiştiğini ve geçmişteki uygulamalarla başarıyla entegre olduğunu paylaşan Erkınay, “Bugün tüm altyapıyı tek bir platform altında toplamayı başardık. Eskiden yapamadığımız birçok IT işlemini şimdi kolayca halledebiliyoruz; dahası yapabildiklerimizi tek bir tuşa basarak raporlayabiliyoruz. Böylece IT altyapımız daha güvenli ve esnek bir versiyona çevrildiği gibi, ne kadar yol kat ettiğimizi de kendi gözlerimizle görebiliyoruz” diyor.

NGN Satış Direktörü Dilek Süer Yıldızlar Yatırım Holding ile yaklaşık üç yıldır güzel bir işbirliğine imza attıklarını belirtiyor ve “Yıldızlar’ı sektörde rakiplerinden ayıracak ve odaklandıkları işte verimlilik sağlayacak projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde hem yurtiçinde hem yurtdışında yeni katma değerli projelere imza atacağımızı düşünüyorum, bunun için çok çalışıyoruz.” diye ekliyor.

Sektörüne Örnek Oldu

NGN Presales Takım Lideri Ercan Özkurt’un açıklamaları da ortaya çok iyi bir iş çıkarıldığını adeta kanıtlıyor. “NGN olarak, EMC, Cisco, HP ve VMware gibi konusunun uzmanı, ileri teknoloji sunan iş ortaklarıyla çalışıyoruz. Yıldızlar Yatırım Holding  için planladığımız projede de her zaman ‘en iyiyle’ çalışmayı tercih ettik” diyen Özkurt, sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Yıldız Entegre merkezileşme ve yenilenme anlamında ciddi bir kabuk değişim içindeydi. Üstelik sektöründe örnek alabileceği benzer modeller de bulunmuyordu. Bu nedenle gerekli tüm ihtiyaç ve beklentileri önceden belirleyip, sistemli bir strateji oluşturduk. Bu kapsamda EMC'nin başarısı kanıtlanmış bir alt yapı çözümü olan VSPEX ürünü ile bütünleşik bir mimari sunduk. EMC, Cisco ve VMware bileşenleri ile oluşturulan bu çözüm ile Yıldızlar Yatırım Holding, kendi sektöründe ve hatta sanayi alanında en ileri teknolojiye sahip örnek bir firma oldu.”

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.