MEDYA

NGN, British American Tobacco Türkiye’nin İş Ortağı Oldu

Dünyada 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren British American Tobacco’nun 200 pazarda 50.000’in üzerinde çalışanı bulunuyor.

2002 yılında faaliyetlerine başlayan BAT Türkiye, 2008 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmelerinden biri olan Tekel Özelleştirmesi ihalesini kazandı. Uluslararası markaların yanı sıra yerli markalarla da pazardaki konumunu güçlendiren BAT Türkiye, 2010 yılında Samsun fabrikasını üretim üssü haline getirerek yalnızca bu fabrikada üretim gerçekleştirmeye başladı.

Samsun fabrikası gruptaki ikinci büyük fabrika ve EEMEA bölgesinde en fazla üretim yapan fabrika olma özelliği taşıyor. BAT Türkiye’nin Türkiye’deki toplam yatırımı 2 milyar doları aşarken, doğrudan ve dolaylı olarak toplam 3.000 kişiye istihdam sağlıyor. BAT Türkiye aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 3. FMCG şirketi konumunda.

İçinde faaliyet gösterdiği topluma karşı sorumlu tutumu ve iş ortakları ile kurduğu açık ve yapıcı ilişkiler ile yoluna devam eden BAT Türkiye, bu bağlamda 2005 yılından bu yana Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren global sistem entegratörü NGN ile çalışmaya başladı. NGN, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin asıl uzmanlık alanlarına odaklanıp alanı dışındaki IT konularında NGN uzmanlığından yararlanması için geniş dış kaynak hizmetleri sunuyor. Geniş referans ağı ve bu konuda uzun yıllara dayanan tecrübesiyle NGN, değişik ölçekteki firmalara sunduğu nitelikli bilişim personeli tedariği sayesinde kurumlara büyük bir katma değer sağlıyor.

NGN ile yaptıkları iş ortaklığı hakkında konuşan BAT Türkiye Bilişim Teknolojileri Müdürü Güran Fazla “BAT Türkiye olarak İstanbul Avrupa ve Asya, Ankara, İzmir, Adana ile Bursa olmak üzere toplamda 6 bölge müdürlüğümüz, Samsun’da fabrikamız ve İstanbul’da merkez ofisimiz bulunuyor. Böylesi büyüklükte bir organizasyonda operasyonun devamlılığı için işinin uzmanı kurumlardan destek almayı çok önemsiyoruz.” dedi. NGN ile hali hazırda toplam 8 lokasyonda 24 BT personeli ile operasyon yürüttüklerini ifade eden Fazla “Hem detaylara verdikleri önem hem de talep ve beklentilerimize sağladıkları hızlı dönüşler ile NGN ile çalışmak yönünde doğru karar verdiğimizi görüyoruz.” diye ekledi.

NGN Hakkında

NGN, 2005 yılından bu yana Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren global bir sistem entegratörüdür. Merkezi İstanbul Türkiye’de bulunan NGN’in Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığında şubeleri bulunmaktadır. Son yıllarda yakaladığı istikrarlı büyüme sayesinde NGN, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketleri arasında yer alarak ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına gitmeyi başarmış ve 2015 yılında “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” seçilmiştir. (BTHaber A.Ş. 2015 Araştırması, İlk 500 Bilişim Şirketi). NGN; sektörlerinde lider şirketlerin güvenilir teknoloji iş ortağıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.