NGN
NGN
 

NGN NGN, IDC IT Security 2015’e katıldı:

IDC IT Security 2015 Etkinliği, yeni nesil tehditlere karşı geliştirilecek stratejiler ve yöntemler konusunda uzman konuşmacıları ağırladı. Türkiye’nin lider kurumlarının BT ve güvenlik altyapılarını yöneten liderlerin katıldığı organizasyonda NGN Platin sponsor olarak yer aldı. 2015’te Güvenlik Perspektifinden ‘İş’in Dijitalleşmesi sunumu ile günümüz şirketlerinde işin sayısallaşması yönündeki dönüşüm ve bu dönüşümün getirdiği sonuçlar izleyicilerle paylaşıldı. NGN standı ziyaretçilerin uğrak noktası oldu.

NGNEMC’den NGN’e “Altın” seviye:

Türkiye’nin lider IT ve veri merkezi şirketlerinden NGN, iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirerek yoluna devam ediyor. Global markalarla sürekli ve önemli işbirlikleri yapan NGN, bu önemli isimlerden EMC’nin “Gold İş Ortağı” seviyesine yükselmeyi başardı. Hizmet verdiği müşterilerine yenilikçi ve yüksek kalitede teknoloji ve çözüm sunmayı hedefleyen NGN, 2005 yılından bu yana dünyanın en büyük teknoloji markalarından EMC ile işbirliklerini sürdürüyor. NGN son olarak, EMC’nin iş ortakları arasındaki en yüksek seviye olan “Gold Partner”lığa yükseldiğini açıkladı. Böylece NGN, EMC’nin Türkiye’deki en yüksek seviyesinde yer alan ilk 3 iş ortağı arasına girmeyi de başarmış oldu.

NGNNGN Akademi = BT Deneyimi

Global üretici ve çözüm sağlayıcı şirketlerin kurumsal eğitimlerinin yanı sıra entegre projelere özel olarak tasarlanan eğitimleri ile NGN Akademi, ihtiyaçlara doğru içerikler ile cevap veriyor.

NGN
 
NGN
Cepten canlı yayına uzanan sosyal medya girişim hikayesi
Periscope

Son 20 yılın en büyük teknoloji devrimlerinin başında “sosyal medya” olduğu konusunda hemfikir olduğumuza dair kuşkum yok. Bunun nedeni ise aslında çok basit; diğer gelişmelerden farklı olarak sosyal medyanın yarattığı dönüşüm hayatımızın her alanını etkilemeye devam ediyor. Ekonomiden iş dünyasına, gündelik yaşamımızdan medyaya kadar etki alanı geniş olan sosyal medya, yeni birçok girişimin de hem ev sahibi hem de ilham perisi olmayı sürdürüyor. 

Ufuk Yaşıbeyli
NGN Teknik Operasyon Direktörü

NGN
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
 

NGNIT Dünyası Cloud ile değişimi yaşıyor.

Outsource hizmetleri ile yıllar önce çok uluslu şirketlerde başlayan IT Hizmetlerini iyi yapandan kiralama eğilimi Cloud’un yaygınlaşması ile daha ulaşılabilir hale geldi. Üstelik sadece büyük ölçekli şirketler değil, orta büyüklükteki ve hatta küçük firmalar bile IT ihtiyaçlarını, bünyesinde gidermek yerine, hizmet olarak satın alıyor.

Cloud, şirketlerin IT hizmetlerine bakışını değiştirdi. Eskiden herşeyi kendisi yapma yoluna giden firmalar artık rutin ve kendileri için önem arz etmeyen işlerini kolayca Cloud üzerine taşıyabiliyorlar. Yine de kritik uygulamalar çoğunlukla hala firmanın kendi ortamında çalışmaya devam ediyor.


NGN

Uğur Ünlüakın
NGN Veri Merkezi ve Bulut Projelerinden Sorumlu Danışman Yöneticisi

NGN

Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

 

 

NGN
 
NGN

Deloitte, 14. Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) Öngörüleri raporunu yayınladı: 2015’te akıllı telefonlarını yenileyen kişi sayısı 1 milyarı aşacak.

 
NGN

Google Johnson & Johnson ile robot cerrahi platformu inşa ediyor.

 
NGN

4G ihale tarihi belli oldu. Merakla beklenen yetkilendirme ihalesinin tarihi Mayıs olarak açıklanırken, dördüncü operatöre de lisans verileceği belirtildi.

 
  NGN   NGN   NGN  
             
 
NGN

Uzun bir süredir tartışmalara konu olan ve “Yeni İnternet Yasası” olarak bilinen kanun TBMM’de dahil olduğu torba yasa kapsamında resmen onaylandı.

 
NGN

Turkcell’in yeni CEO’su Kaan Terzioğlu oldu. Kaan Terzioğlu yeni görevine 1 Nisan 2015 itibariyle başladı.

 
NGN

HP'den 2.7 milyar dolarlık kablosuz ağ hamlesi. HP, kablosuz ağ altyapısı üreten Aruba’yı 2.7 milyar dolara satın alacak.

 
  NGN   NGN   NGN  
             
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır. NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. Müselles Sok. No:1/1 Esentepe Şişmi İSTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN