NGN
NGN
 
NGN

NGN, Türkiye’nin Datasını Koruyan Kale Star of Bosphorus’u Hizmete Açtı!

Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezi olarak faaliyetlerine başlayan Star of Bosphorus, özel bir lansman ile tanıtıldı. Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde şirketlere danışmanlık, bulut, uygulama yönetimi, felaket kurtarma, yedekleme ve iș sürekliliği, güvenlik, veri depolama, barındırma başta olmak üzere geniș bir yelpazede, uluslararası standartlarda veri merkezi hizmetleri sunuluyor.

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut’un katılımıyla Four Seasons Istanbul’da gerçekleşen lansmanda sektörün önde gelen lider isimleri başta olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu hazır bulundu. Geceye Serdar Kuzuloğlu ve Timur Sırt’ın keyifli söyleşileri akabinde Sertab Erener performansı damga vurdu.

Güvenilirlik ve kesintisiz çalışma süresini birincil önceliği yapan kurumsal müşteriler için eşsiz bir tesis olmasının yanında; teknolojisi, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezi olarak faaliyetlerine başlayan Star of Bosphorus Veri Merkezi ilk kez lansman gecesinde konuklarla buluşturulan reklam filmi ile de ilklere imza attı. Serdar Erener imzalı reklam filminde Ece Sükan rol aldı. “Türkiye’nin datası güvende, gerisini dünya düşünsün” sloganı ile dikkat çeken film, Türkiye’de bir veri merkezi için yapılan ve ünlü kullanımı ile büyük prodüksiyona sahip ilk veri merkezi reklamı olma özelliğini taşıyor.
NGN

NGN, Dell EMC Titanium Partner Oldu!

Türkiye’nin yeni nesil teknoloji ortağı NGN, dünyanın lider teknoloji şirketlerinden Dell EMC ile gerçekleştirdiği işbirliğini bir üst seviyeye taşıyarak ‘Titanium Partner’ ünvanını almaya hak kazandı. NGN Presales Direktörü Ercan Özkurt: “NGN uzmanlığı ve dinamik altyapısı ile Dell EMC gücü birleşti ve yıllardır devam eden işbirliğimiz ile bir çok başarılı projeye imza attık. Titanium Partner ünvanı ile Dell EMC’nin EMEA bölgesindeki en güçlü partnerlerinden biri konumundayız. Dell EMC’nin sektör lideri sertifikalarına ulaşma konusundaki kararlılığımızla konumumuzu ve işbirliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da altyapı, mimari, hiper-bütünleşik sistemler, veri güvenliği, sunucu, yedekleme gibi bir çok konuda büyük projelere imza atmayı hedefliyoruz. Stratejik ortaklığımızı güçlendirmeyi ve müşterilerimize dijital dönüşüm yolculuğunda profesyonel, esnek, uçtan uca teknoloji çözümleri sunmayı sürdüreceğiz ”dedi.


NGN

Technopc’den NGN’e “En İyi Lojistik Projesi” Ödülü

Technopc 20. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül töreninde, NGN "En İyi Lojistik Projesi" ödülüne layık görüldü. Mini PC’den endüstriyel PC’lere, All In One grubundan sanallaştırma teknolojilerine kadar geniş bir yelpazede ürünler sunan Technopc 20. yılını çeşitli etkinliklerle kutladı. Adile Sultan Sarayında gerçekleştirilen etkinlikte düzenlenen ödül töreninde, NGN “En İyi Lojistik Projesi” ödülüne layık görüldü. Ödül Technopc Genel Müdürü Mithat Yücel tarafından NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer’e takdim edildi. Yaptığı teşekkür konuşmasında projeyi gerçekleştiren ekip arkadaşları adına ödülü aldığını belirten Müfit Süer, iş ortakları ile desteğini esirgemeyen Technopc ailesine teşekkürlerini sundu.

NGN
 
NGN

Star of Bosphorus Veri Merkezi ile Maksimum Sismik Koruma

Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin yapısal ve sismik tasarımını geleneksel bir veri merkezinden farklı kılan pek çok özelliği bulunmakta.

İlk unsur, ortak çalışma ve işbirliği; projenin başlangıcından itibaren bilişim uzmanları, makine ve elektrik mühendisleri, mimar ve hatta ana yüklenici sürece dahil olmuş, aralarında koordinasyon sağlanarak her birimin birbirine olan etkisi ve etkileşimi tasarıma yansıtılmıştır.

Bir diğer unsur tasarımın sürekli olarak değişen ve gelişen bir özellik göstermesi; süreçte birden fazla seçenek araştırılmış, olumlu ve olumsuz yönleri irdelenmiş, yapı ve sismik konsept sürekli olarak geliştirilerek tasarım son halini almıştır. Projenin başlangıcından itibaren sürece dahil olan ve inşa edilebilirlik, kullanılabilirlik ve performans konularında bir tasarım ekibi gibi çalışarak katkıda bulunan yüklenici firma, projenin başarılı olmasındaki önemli etkenlerden bir diğeri. Tüm bu unsurlar birleştiğinde karşımıza eşsiz bir veri merkezi olarak Star of Bosphorus çıkıyor.

Barış Erkuş
İTÜ-İnşaat Mühendisliği Yardımcı Doçent

 
  NGN

Dijital Hayatınız Güvende mi? WannaCry, Petya gibi Ransomware Fidye Yazılımları ile Tanıştınız mı?

Dünyanın en büyük çaplı siber saldırılarından olan WannaCry ve Petya saldırılarını duymayan bilişimci veya güvenlik uzmanı kalmamıştır. WannaCry gibi Petya saldırısında da fidye yazılım ile solucan özellikleri bir arada kullanıldığı için bu kötü niyetli yazılım grubunu fidye solucanları olarak adlandırıyoruz. Petya, diğer zararlı yazılımlardan farklı olarak tek tek dosyaları şifrelemek yerine, dosya sistemini ele geçirmeye çalışıyor. Sistem açılışından hemen sonra işletim sisteminin yüklenmesinden sorumlu ana önyükleme kaydı (MBR) hedef alınıyor. Bu zararlı yazılımlar, şifrelemek için zafiyet bulduğu tek bir bilgisayarı etkilemek yerine istismar edebildiği tüm cihazlara erişip geniş çapta yayılmayı hedefliyor. Saldırılar enerji, bankacılık ve taşımacılık sistemleri gibi kritik altyapılar da dâhil olmak üzere birçok sektör ve kurum üzerinde olumsuz etki yaratıyor.

NGN

Beyazıt Öztürk
NGN Kıdemli Satış Öncesi Güvenlik Mühendisi

 
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
NGN
 
NGN Yapay zeka rotanız ise veri yakıtınız olacak!
 
NGN Bina haritalandırma için yapay zeka dönemi!
 
NGN Apple sürücüsüz araç için Volkswagen ile iş birliğine gidiyor
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN Intel virüs tarama işlemlerinde GPU’nun gücünden yararlanacak
 
NGN Fiber Altyapıda Yaşanan Sorunlar Ortadan Kalkacak!
 
NGN NASA, Mars’a helikopter gönderiyor
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. No:127 Astoria Kuleleri A Kule Kat 1 34394 Esentepe Şişli ISTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN NGN