NGN
NGN
 
NGN

NGN IT Vision 2018’de Liderleri Bir Araya Getirdi

Sektör liderlerini bir araya getiren NGN IT Vision CEO & CIO Buluşması’nın bu yılki teması “Dijital Dönüşüm” oldu. Etkinlikte dijitalleşmeyle beraber değişen iş dünyası, teknolojik trendler, teknoloji devlerinin 2017 değerlendirmeleri, 2018 hedef ve stratejileri paylaşıldı.

Kadir Çöpdemir’in eğlenceli sunumuyla gerçekleşen IT Vision 2018, NGN CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Erol’un açılış konuşması ile başladı, NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer moderatörlüğünde gerçekleşen Teknoloji Liderleri Konuşuyor - Dijital Dönüşüm Paneli ile devam etti. Nobel İlaç CIO’su Bidar Özgür Ulutaş, Unilever IT Bölgesel Direktörü Şebnem Gürler Oakman, Ziraat Teknoloji Genel Müdürü Osman Tanaçan ve PepsiCo Bilişim Çözümleri Direktörü Serdar Birlikçi’nin yer aldığı panelde IT ve inovasyon alanında sektörlerinde öncü çalışmalara imza atan liderler, dijital dönüşüm yolculuğunda aldıkları aksiyonları ve geleceğe dair görüşlerini paylaştı.

Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ile gerçekleştirdiği sohbette teknoloji ve inovasyon alanında değerlendirmelerde bulunan Denizbank CEO’su Hakan Ateş dijital dönüşümün önemine vurgu yaparken, machine learning ve yapay zeka konularına ağırlık verilmesi gerektiğinin, operasyonel süreçlerin bu teknolojiler sayesinde verimli hâle getirilebileceğinin altını çizdi.
NGN

NGN Star of Bosphorus ile DatacenterDynamics İstanbul’daydı!

NGN’in ana sponsorluğunda gerçekleşen DatacenterDynamics Istanbul’da kamu ve özel sektörden üst düzey BT yöneticileriyle büyüyen Türk dijital ekonomisinin altyapı ihtiyaçları masaya yatırıldı.

NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer, Türkiye pazarının Yönetilen Hizmetler alanındaki tercih ve ihtiyaçlarını ortaya koyan araştırmanın sonuçlarını “Türkiye'nin Yönetilen Hizmetler Haritası" sunumunda duyurdu. Türkiye’de Yönetilen Hizmetler’in hâli hazırda benimsendiğini ve 1-3 yıl içerisinde bu oranın artacağını belirten Süer, vaka analizinde NGN ve DatacenterDynamics katkıları ile hazırlanan, 148 BT profesyonelinin katılımı ile gerçekleştirilen anket sonuçlarını değerlendirdi. Katılımcıların %83’ünün kurumlarında en az bir BT operasyonu için Yönetilen Hizmet Sağlayıcısı ile çalıştığının altını çizdi.


NGN

NGN, EUDCA Üyesi İlk Şirket Oldu!

NGN, standartların ötesinde, sürdürülebilir, yenilikçi ve her koşulda kesintisiz hizmet hedefi ile yola çıktığı Star of Bosphorus Veri Merkezi ile Türkiye’nin ilk Avrupa Veri Merkezleri Birliği (EUDCA) üyesi oldu.

Müşterilerin ihtiyaçlarını uçtan uca kapsayan, esnek veri merkezi ve bulut çözümlerini geniş bir yelpazede sunan NGN, Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi Star of Bosphorus ile Avrupa Veri Merkezileri Birliği üyesi olmaya hak kazandı.

EUDCA, kapsamlı araştırmalar ve analizler ile sektöre etkin bir şekilde yön vermekte ve faaliyetleri ile sektörün, üyelerin ve endüstrinin bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir. NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi ile EUDCA üyesi ilk Türk şirket olarak global standartlardaki veri merkezi iddiasını bir kez daha kanıtlamış oldu.

NGN
 
NGN

Bugünün ve Geleceğin Teknolojisi Bulut Bilişim

Bulut Bilişim aslında çoğumuzun günlük yaşantısında Dropbox, GoogleDrive ve iCloud gibi hizmetler vasıtasıyla kullandığımız bir teknoloji. Farklı alanlarda kullanımı yaygınlaşan bulut teknolojisi, sunduğu inovatif çözümler ile kurumsal alanda mevcut ihtiyaçları karşılıyor.

Microsoft, Amazon ve IBM gibi dünya devlerinin 2017 yılındaki bulut yatırımları 16 milyar dolar civarinda iken, 2018’de bu rakamın 20 milyar dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. IaaS, PaaS, SaaS gibi hizmetler ile bulut teknolojisini bambaşka bir yere taşıyacak gibi görünüyor. Günümüzde Vmware, Microsoft Hyper-V, Citrix, IBM Power VM, Oracle VM gibi bir çok büyük üretici birbirleriyle yarışarak teknolojiyi ileriye taşıyor; sanallaştırma ve bulut bilişim bugünün ve geleceğin teknolojisi olarak düşünülüyor.

Burak Dinç
Bulut Altyapı Teknisyeni

 
  NGN

Yine Yeni Yeniden: Yönetilen Hizmetler

Yönetilen hizmet kavramı yaygın düşüncenin aksine, veri merkezi ve bulut çözümleriyle ortaya çıkmış bir kavram değildir. Kurumlar BT altyapısı ve uygulamaların yönetilmesi için uzman servis sağlayıcılardan kendi veri merkezlerinde dedike altyapılarda belirli hizmet ve SLA’ler (Service Level Agreement) ile birlikte yıllardır yönetilen hizmet almaktadır. Kurumların yönetilen hizmetleri outsource etmelerinin temel sebepleri; alanında yetkin insan kaynağı bulma ve elde tutmanın zorluğu ile yarattığı maliyet avantajıdır.

NGN

Emin Kebeli
Bulut ve Veri Merkezi Hizmetleri Satış Öncesi Müdürü

 
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
NGN
 
NGN 2018’de beklenen bulut bilişim eğilimleri!
 
NGN 2017’de sanal gerçekliğe 2,5 milyar dolar yatırım yapıldı.
 
NGN Ripple (XRP): 2017’nin en çok değerlenen kripto parası
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN Hyundai ve Kia'nın ortak asistanı 2019'da yolda!
 
NGN Yapay zekâ okuma testlerinde insanları geride bırakmayı başardı.
 
NGN Porsche’nin tamamen elektrikli Tesla rakibi aracı: Mission E
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. No:127 Astoria Kuleleri A Kule Kat 1 34394 Esentepe Şişli ISTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN