NGN
NGN
 
NGN

ikinciyeni.com & NGN İşbirliği

Çelik Motor’un önemli markalarından online ikinci el otomobil açık artırma platformu ikinciyeni.com, 150 binin üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaşmış durumda. Kısa sürede yakaladığı başarıyı devam ettirmek adına gerçekleştirilen altyapı ve private cloud yatırımı hakkında konuşan Hatipoğlu; elde edilen en önemli katkının kolay yönetilebilirlik ve yüksek performans olduğuna vurgu yaptı.

Proje ile bireylerin veya kurumların kendi araçlarını ekspertiz raporu ile birlikte satışa sunabildiği, yapılan açık artırma sonrası en yüksek teklifi veren platform kullanıcısına aracın satışını yapmayı ve kullanıcıdan yapılan tahsilatın Çelik Motor vekaleti ile gerçekleştiği bir platform oluşturulduğunu ifade eden Hatipoğlu, NGN işbirliği ile Dell EMC private cloud ortamı projesini şöyle açıkladı: “İhtiyaç duyduğumuz sistem mimarisinin tüm bileşenlerinin tek bir platformda yüksek performans ve yüksek erişilebilirlik ile sağlanması ve yönetim kolaylığı sunması sebebi ile de Dell EMC modüler bütünleşik platformlarından olan VxRail’i tercih ettik. Yapılan yatırım sonrasındaki denemelerimizden aldığımız sonuçlara göre, bir önceki sistem altyapımızla karşılaştırdığımızda performansımızı 2 kat artırmış olduğumuzu gördük.”

Projenin ikinciyeni.com’a kalem kalem faydaları:

-Yüksek Performans
-Yüksek Erişebilirlik
-Yüksek Esneklik
-Yüksek Verim
-Yönetim Kolaylığı
-Kolay Kapasite Artışı
NGN

NGN Farklı Sektörlerden Üst Düzey Yöneticileri Moskova’da Bir Araya Getirdi

Müşterilerine kaliteli teknoloji çözümleri ve profesyonel hizmetler sağlayarak katma değer yaratmayı amaç edinmiş olan NGN, farklı sektörlerden üst düzey yöneticileri Moskova’ya gerçekleşen davette bir araya getirdi.

NGN; Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri, Siber Güvenlik, Blockchain, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Sanal Gerçeklik ve 3D Çözümler ve Blockchain teknoloji, çözüm ve hizmetlerini bankacılık ve finans, üretim, perakende başta olmak üzere farklı sektörlerden profesyonellere alanında uzman liderler ve yöneticilerin sunumları ve pilot uygulamalar eşliğinde sundu.


NGN

NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi ile Business Review Europe’da yer aldı

Türkiye’nin en güvenli veri merkezi Star of Bosphorus, yurtdışında da ilgi çekmeye devam ediyor.

Son olarak Business Review Europe, internet yayını Construction Global ve teknoloji dergisi Gigabit’ten oluşan İngiltere merkezli yayın grubu Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin ayrıştırıcı ve dikkat çekici özelliklerini, tasarım inovasyonlarını ve enerji tasarruflu çözümlerini okuyucularına sundu.

Star of Bosphorus, Uptime Enstitüsü Tier III tasarım ve tesis sertifikasyonları ve LEED sertifikasyonu ile enerji açısından verimli ve çevre dostu bir veri merkezi olarak öne çıkıyor.

Star of Bosphorus, mühendislik çözümlerindeki başarısının yanı sıra, bulut ve yönetilen hizmetlerde de öncü bir proje. Türkiye ve Ortadoğu'da lider sistem entegratörü olan NGN’in, yönetilen hizmetlerdeki uzmanlığı bulut ve veri merkezi müşterileri için en önemli katma değer olacak.

NGN
 
NGN

Blockchain Teknolojisi

Son günlerde Blockchain terimi, yazılı basında, televizyonda, sosyal medyada kısacası her yerde sürekli olarak karşımıza çıkıyor. Birçok şekilde anlatılıyor, yazılıyor ve tartışılıyor. Getireceği yenilikler, kullanım alanları ile kehanetlerde bulunuluyor. Peki nedir bu Blockchain ve nasıl çalışır?

Aslında Blockchain şifrelenmiş işlem takibi sağlayan dağıtık bir veri tabanıdır. Zincirleme modelle inşa edilen, takip edilebilen ancak kırılamayan bir teknolojidir. Şeffaf bir sistemdir. Herkes tarafından kolaylıkla izlenebilir ve geriye dönük herhangi bir işlem rahatlıkla sorgulanabilir. Ancak şeffaf olması işlemlerin tam anlamıyla görünmesi demek değildir, tüm bloklar kriptoludur ve bir bloğun kimler arasında olduğunu kimse göremez. Dağıtık bir sistemdir, uygulamayı kullanan protokole dahil olan herkes anlık veri gönderebilir. Veri bütünlüğü kesinlikle korunmaktadır. Geriye dönük veriler değiştirilemez. Adından da anlaşılacağı üzere zincirleme modelle inşa edilen, takip edilebilen ama kırılamayan bu teknoloji hayatımıza pek çok yenilik getirmektedir.

Funda Demirel
NGN Management Consultant

 
  NGN

Blockchain teknolojisinin hangi spesifik özellikleri, bu teknolojiyi güvenli ve kritik işlemler için ilgi çekici bir araç kılmaktadır?

Blockchain teknolojisi ağ yapısı, mimarisi ve sistem algoritması bakımından son dönemin en ilgi çekici teknolojilerinden biri. Dağıtık yapıda çalışan yeni nesil işlem doğrulama mekanizmasında yapılan ve şifreli olarak kaydedilen her bir işlem kaydı, “blok” olarak biliniyor. Her bir blok, mevcut zincirde bulunan en son bloğa eklenerek ve birbirini takip ederek kayıt altına alınmış oluyor. Bir blok zinciri, sistemin katılımcıları olan eşler arasında gerçekleştirilmiş tüm işlemleri içeriyor ve her yeni işlem şifrelenerek, tüm katılımcıların mutabakatı ile zincire ekleniyor. Bu teknolojinin asıl heyecan yaratan yönü ise katılımcıların hepsinde zincirin bir kopyasının bulunması, tüm katılımcıların zincire şeffaf bir biçimde erişmeleri ve kayıtların merkezi bir veri tabanına ihtiyaç olmadan ağdaki tüm düğümlerde saklanması.

NGN

Alexey Smirnov
CROC Entegrasyon Çözümleri Direktörü

 
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
NGN
 
NGN Google, Echo’ya yeni rakip çıkarıyor.
 
NGN Japon bankaları yene eşit bir dijital para birimi geliştirecek.
 
NGN Intel Coffee Lake işlemciler hakkında yeni detaylar belli oldu.
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN Siber saldırılar sosyal medyada yoğunlaştı!
 
NGN Gayrimenkulde Blockchain Dönemi.
 
NGN Intel, insan beynini taklit edebilen yapay zekâ çipi geliştirdi.
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. No:127 Astoria Kuleleri A Kule Kat 1 34394 Esentepe Şişli ISTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN