Star of Bosphorus Veri Merkezi

Türkiye'nin Datasını Koruyan Dijital Kale

NGN Star of Bosphorus Veri Merkezi

NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi ile müşterilerine standartların ötesinde, yeni nesil çözümler sunuyor.

Star of Bosphorus Veri Merkezi, güvenilirlik ve kesintisiz çalışma süresini birinci önceliği yapan kurumsal müşteriler için eşsiz bir tesis yapısının yanında; sahip olduğu teknoloji, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezidir.

Türkiye'de Uptime Enstitüsü Tier III tasarım & tesis sertifikasına sahip ilk “operatör bağımsız” ticari veri merkezi olan Star of Bosphorus Veri Merkezi, 16 MW toplam gücü ve yaklaşık 5.000 m2’lik beyaz alanda 2.000’in üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirmektedir.

Deprem riskini azaltmaya yönelik olarak tasarlanmış, ülkenin en yüksek derecede fiziksel korumalı sunucu/donanım barındırma tesisini müşterilerimize sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Koruma seviyesini binanın mimarisi, veri merkezi altyapısının genel tasarımı ve tesisin yerleşimi ile sağlıyoruz.

Veri merkezi, dört adet Veri Merkezi Modülü (DCM) ile ölçeklenebilir bir tasarıma sahiptir. Her Veri Merkezi Modülü, güç, soğutma, yangın önleme ve fiziki güvenlik sistemleri ile kendi altyapısına sahiptir. Tesiste, kendi BT personelini sistemlerine yakın şekilde konumlandırmak isteyen müşterilerimiz için gerekli olan ofis alanı mevcuttur. Telekom operatörleri, güvenilir veri bağlantısı için MMR “meet-me room” alanlarını kullanma olanağına sahiptirler.

Müşterilerimizin BT ekipmanlarının fiziksel güvenliği önceliklerimizden biridir. Kompleks BT iş süreçlerine sahip işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için planlı çalışmaların yanı sıra özel kontrollerin değerini biliyoruz. Bu nedenle veri merkezi ile bağlantılı tesisler ve veri alanları (data hall) fiziksel olarak ayrı konumlandırılmış ve veri merkezinde tesislere erişimi yönetmek için çift faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik kontroller uygulanmıştır.

Kurumların Dijital Dönüşüm ile beraber sürekli olarak artan BT ve ağ gereksinimlerine üstün hizmet kalitesi ile cevap vermek üzere tasarlanan Star of Bosphorus, veri merkezi anlayışına yepyeni bir yaklaşım getiriyor:

Her koşulda kesintisiz hizmet, yüksek güvenlik

Ölçeklenebilir tasarım sayesinde esnek hizmet kapasitesi

Benzersiz konum, güçlü hizmet, üstün performans

Güvenli operasyon ile yüksek çevre duyarlılığı

Bir Bakışta Star of Bosphorus

 • Uptime Institute Tier III tasarım ve tesis sertifikasyonları
 • LEED sertifikasyonu
 • PCI & DSS Sertifikasyonu
 • ISO 9001, ISO 27001 sertifikasyonları
 • Sismik izolasyonlu yapı teknolojisi
 • Operatör bağımsız bir veri merkezi olarak, müşterilerin istediği operatörden hizmet alma esnekliği ve bir operatör hizmetinin kesilmesi halinde yedeklenebilen bağlantı olanağı
DEVAMI
 • Tanıtım Videosu

    

 • Yapısal Tasarım

  İstanbul, binlerce yıllık sismik geçmişine bakıldığı zaman önemli bir deprem bölgesinde bulunuyor. Bu nedenle İstanbul’da kurulacak bir veri merkezinde muhtemel bir deprem sırasında sismik izolasyon sistemiyle operasyonel sürekliliği sağlamak ve ekipman yatırımını korumak büyük önem taşıyor.

  Dünyada kabul görmüş FEMA standartları doğrultusunda, son ikibinbeşyüz yıl içindeki sismik olayların korelasyonu dikkate alınarak depremde operasyonun devamlılığını sağlamak üzere tasarlanan Star of Bosphorus ile Türkiye’de bu alanda bir ilke imza attık. Türkiye’de ilk ve dünyada sayılı deprem riskini azaltmaya yönelik olarak tasarlanmış yapısal sismik izolasyonu ile Star of Bosphorus Veri Merkezi, depreme karşı binanın tamamının korunmasını sağlıyor ve deprem sırasında yaşanacak kesintileri ortadan kaldırıyor.

  Star of Bosphorus, bir veri merkezi için tüm gereklilikler dikkate alınarak projelendirildi ve inşa edildi. Yalnızca veri merkezi binası olarak hizmet sunmak amacıyla; ekipmanlar, beyaz alanlar, genel kullanım alanları, giriş-çıkış için en efektif yerleşim planı düşünülerek inşa edilmiş, her türlü ağırlık yüklemesine uygun tek katlı yapıdan oluşuyor.

  Yapısal tasarıma verdiği önemin sonucunda, NGN Star of Bosphorus Veri Merkezi, 2019 Sign of the City Awards'ta ''En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı'' ödülüne layık görüldü.

 • Güvenlik

  Veri güvenliği, siber suçlulara karşı koruma sağlamak için antivirüs programlarından ve güvenlik duvarlarından daha fazlasını ister. Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde bulunan bilginin hırsızlık, vandalizm, doğal afetler, kazalar vb. olaylardan korunduğuna dair güvence sunuyoruz. Fiziksel güvenliğin yanı sıra teknolojik destek de gerektiren bu konuda güvencemiz NGN uzmanlığı ile maksimum seviyede.

  Star of Bosphorus'ta 7/24 güvenlik sağlanır ve tesis boyunca erişimi izlemek ve kaydetmek için birden fazla sistem, ekipman ve kontrol kullanılır. Kapsamlı güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • Dijital kayıtlarla desteklenen, PCI-DSS sertifikasyonlarının gerektirdiği ölçüde endüstri standartlarını karşılayan, kamera ile izleme
  • Biyometrik erişim kimlik doğrulama teknolojisine sahip akıllı kart okuyucuları
  • Güvenli dolaplar ve kafesler
  • Kapsamlı uygunluk ve denetim programları
  • Ziyaretçi kimliği ve yetkilendirme
 • Kalite Standartları

  Star of Bosphorus; veri merkezi performansının ve verimliliğinin iyileştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde kabul edilen bir otorite olan Uptime Institute’un Tier III Tasarım ve Tesis Sertifikasyonu’na sahiptir. Uptime Institute eş zamanlı sürdürülebilir tasarımı ve operasyonel standartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni prestijli sertifikasyonu ile ödüllendirmiştir. Tier III aynı zamanda sürdürülebilir bir veri merkezi operasyonunu garanti etmektedir: veri merkezinin güç, soğutma ve enerji dağıtım bileşenlerinden birinin arızalanması durumunda, geriye kalan diğer bileşenler sorunsuz bir şekilde tüm yükü desteklemeye devam edebilmektedir.

  ISO 27001:2013, 20000-1:2011, ISO 9001-2011, ISO 9001:2008, PCI DSS ISO sertifikasyonlarımız; kalite, emniyet, güvenlik, çevre ve enerji yönetim standartlarını uygulamak suretiyle müşterilerimizin spesifikasyonlarını karşılayan ve aşan ürün ve hizmetler sunmamızı mümkün kılmaktadır.

  Star of Bosphorus tüm ekipman, ekip ve çevre güvenliğini sağlayan, LEED sertifikalı çevresel sorumluluk sahibi bir veri merkezidir. Doğa ve çevre koruması dikkate alınarak tasarlanan mekanik sistemlerle donatılan Star of Bosphorus, aktif soğutma kullanımında %10’luk azalma ile güç tasarrufu ve karbon ayak izi optimizasyonu sağlarken, aküsüz tasarıma sahip dinamik Dizel Rotary UPS'ler (DRUPS) sayesinde çevreci operasyonlara imza atıyor.

    

 • Operatör Bağımsızlık

  Operatör bağımsızlık veri merkezleri için kritik öneme sahiptir.

  Star of Bosphorus müşterilerine operatör bağımsız yapısıyla istenilen operatörden hizmet alabilme esnekliği sunuyor ve bu da müşteriye sunulan hizmetin kalitelisini garanti ediyor. Telekomünikasyon operatörleri, çeşitli şekillerde yönlendirilmiş fiber optik giriş odalarından hizmet alan Star of Bosphorus’un gelişmiş altyapısı sayesinde sistemlerini hızlı bir şekilde kurgulayarak operasyona dahil oluyor.

  Star of Bosphorus’ta telekomünikasyon operatörleri için MMR (meet-me-room) alanı hizmeti de sağlanıyor. Telekomünikasyon operatörüne ait ekipmanlar veri merkezinde, kablolar ise binanın ayrı bir noktasında ve paylaşımlı geçiş noktalarında, diğer operatörlerin erişemeyeceği biçimde konumlandırılıyor.

 • Barındırma Hizmetleri

  Star of Bosphorus Veri Merkezi, BT altyapılarını güvenilir şartlarda barındırmak isteyen işletmeler için fiziki koşulları, enerji, iklimlendirme, ağ altyapısı ve fiziksel ve bilgi güvenliği kriterleri ile sürekli izlenen profesyonel bir ortam sağlar. Veri merkezi holleri kabinet tipi sunucu ve ağ donanımlarının barındırılması için özel olarak yapılandırılmıştır. Kiralanacak alan veya kabinler, müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

  Barındırma hizmetleri için gerekli olan yedekli enerji altyapısı, yedekli iklimlendirme (ısı-nem) ve fiziksel güvenlik Star of Bosphorus Veri Merkezi tarafından sağlanmaktadır. Gerekli durumda her türlü cihaz ve sistem Star of Bosphorus tarafından yönetimi de dahil olacak şekilde sağlanabilir.

  • Hazır Kabin Kiralama: Veri merkezi standartlarına göre daha önceden hazırlanmış paylaşımsız kabin tipi (42U) bulunmaktadır. Bu kabinlerin tamamı şifreli ve kilitlidir.
  • Kafesli Alan Hizmeti: Özel kafes alanlarındaki modüler kafes ve kilit sistemi ile ayrıştırılmış kabinlere sadece müşterinin yetkilendirdiği kişiler erişebilir. Bu alanlar özel güvenlik kameralarıyla da ayrıca izlenebilir. Bu servis birlikte yapılandırılması zorunlu en az 4 kabine ihtiyaç duyan müşterilere sunulabilmektedir.

  Barındırma Hizmeti ile Sunulan Standart Servisler

  • Sunucuların kabinlere yerleştirilmesi ve bakım çalışmalarında sunucuların kabinden çıkartılıp tekrar yerine takılması
  • İsteğe bağlı KVM bağlanması
  • Talep edilmesi durumunda müşteriye ait sunucunun fiziksel kontrolü
  • Sunucu restart işlemi yapılması
  • Talebinize göre Public/Private Ağ
  • Servis sağlayıcıların Omurgasına Yedekli Bağlantı
  • SPLA Kapsamında Lisanslama
  • 7 Gün 24 Saat Kesintisiz Teknik Destek
  • Smart Hands & Remote Hands
  • Veri merkezi taşıma servisleri

  Maliyetlerinizi Düşürün

  Şirketiniz bünyesinde barındırılan sunucu ve sistem donanımlarını Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde barındırarak BT maaliyetlerinizi ve iş yükünüzü minumum seviyeye indirebilir ve yüksek verimlilikte, daha az maliyetli çözüm sağlayabilirsiniz.

  %99.9 Erişilebilirlik Garantisi

  Barındırma hizmetinde minimum %99.9 erişilebilirlik garantisi verilmekte olup, bu oran, yurtdışı ve yurtiçi izleme sistemlerimiz tarafından aylık olarak ölçülmektedir.

  7/24 Destek

  Uzman teknik kadromuz ile kiralık sunucularımızda 7/24 donanım ve yazılım destek imkanı sunmaktayız.

  Operatör Bağımsızlık

  Veri merkezimizde ağ altyapımız üç farklı telekom operatörü Türk Telekom, Turkcell ve Vadofone tarafından sağlanmaktadır, Bu sayede en yüksek bağlantı kapasitesine ve erişilebilirliğe sahiptir.

  Sistem İzleme Hizmeti

  Sunucu Barındırma hizmetimiz ile birlikte isteğe bağlı olarak ping ve izleme hizmeti sağlanmaktadır, bu kapsamda Web, MySQL, DNS gibi servisler teknik personelimiz tarafından izlenmektedir.

 • NGN Cloud

  Bulut Bilişim, işletmelerin dijitalleşme yolunda rekabet & maliyet avantajı sağlamaları ve sürdürmeleri için anahtar bir yoldur.            NGN Cloud ile bu yolda her daim yanınızdayız!

  NGN Cloud’da, ihtiyaca yönelik uygun maliyetli ve güvenilir çözümler, tam yedekli altyapı, uzman kadro ve kaliteli hizmet sunma hedefiyle tüm cihaz ve kullanıcı performans noktaları tek bir platformda topladık.

  Detaylı incelemek için tıklayınız.

 • Yönetilen Hizmetler

  Star of Bosphorus Veri Merkezi, Yönetilen Hizmetler adı altında topladığı yönetim hizmetlerini Bulut Hizmetleri ve Sunucu Barındırma Hizmetleri ile birlikte sunarak, kurumların operasyonel süreçlerinde çok daha verimli hale gelmelerine olanak sağlar. 7/24 hizmet anlaşmalarıyla tüm süreçlerin mükemmel bir şekilde islemesi, risklerin en aza indirilmesi ve kurumun her yönden kazançlı çıkması hedeflenir.

  Detaylı incelemek için tıklayınız.

 • Güvenlik Hizmetleri

  Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde barındırma veya bulut hizmeti alan müşterilere aşağıdaki güvenlik hizmetleri sağlanmaktadır:

  Güvenlik Duvarı Hizmeti

  Güvenlik duvarı yönetimi hizmeti ile kullanıcı kimlik doğrulama, denetleme ve loglama işlemleri gerçeklestirilmekte ve DOS atak koruması, S2S ve IPSEC desteği sunulmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike ve/veya paylasımlı güvenlik duvarı yönetimi hizmeti sağlanabilmektedir.

  Yük Paylaşım Hizmeti

  Website veya şirket uygulaması yoğun bir trafik ile karşılastığında, oluşan ek yükü farklı sunuculara dağıtarak kesintisiz çalısmaya devam etmesi ve bir sunucuda yada uygulamada yaşanan sıkıntı giderilene kadar hizmetin diğer sunucundan akması için yedeklilik sağlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike veya paylaşımlı hizmet sağlanabilmektedir.

  SSL VPN Hizmeti

  Herhangi yazılım ve donanıma gerek kalmadan, çalışanlar internet üzerinden şirket ağına güvenli bir şekilde bağlanabilmektedir.

  Dedike SSL VPN: Firmaya özel bir donanım üzerinden lisanslama ve uçtan uca Client to Site VPN desteği ile hizmet verilebilmektedir.

  Paylaşımlı SSL VPN: Merkezi sistem üzerinden yönetim sayesinde, bu hizmet donanım ve lisanslama maliyeti oluşmaksızın sunulabilmektedir.

  IPS/IDS Hizmeti

  Müşteri sistemlerine internet üzerinden gelecek ataklar önceden tespit edilmek suretiyle bloklanarak, sunucular saldırılara karşı korunmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike, paylaşımlı ve hostbase IPS hizmeti sağlanmaktadır.

  Virüswall Hizmeti

  e-posta içerik ve eklentileri mesajlaşma sunucusuna teslim edilmeden önce antivirüs- antispam sunucuları ile IP bazlı taranarak, zararlı içeriklerden korunması sağlanmaktadır.

  Web Uygulama Güvenliği Duvarı

  İnternet ortamına açık olan web tabanlı uygulamaların korunması için tasarlanmış,  donanımsal yada bulut üzerinden koruma şekilleri ile sunulabilen bir hizmettir.

  Geleneksel firewall ve IPS/IDS cihazlarının aksine sadece imza tabanlı değil, uygulamalara gelen trafiğin analizi yapılarak çıkan sonuçları degerlendirerek, sıfır gün atakları engelleyebilir.

  Efficient IP-DNS

  EfficientIP DDI çözümü SOLID Server, DNS-DHCP-IPAM servisleri için yüksek performanslı çözümler sunmak üzere tasarlanmış bir donanım paketidir. Ayırt edici özelliklerinden bazıları:

  DNS Guardian: Volumetrik ataklar, gizli saldırılar veya güvenilir müşteri verilerindeki DNS tunnelling girişimleri sırasında yüksek performanslı bir saldırı tespit kapasitesi sağlamak için DNS sunucusunun işlemlerini analiz etmektedir. Benzersiz performansı ile ilgili istatistikleri sağlamakta ve ek aygıtlara ihtiyaç duymadan DNS trafiğini raporlamaktadır. İstatistik toplamak ve raporlar oluşturmak için ek bir aygıta ihtiyaç yoktur.

  DNS Firewall: RPZ (Response Policy Zone) temel alınarak DNS trafiğini izlemek ve analiz etmek, kullanıcıları ve altyapıları DNS tabanlı kötü amaçlı yazılımlara karsı korumak için özel bir savunma katmanı sunmaktadır. DNS Firewall, bağlı cihazların kötü amaçlı yazılımlarla bulaşmasını önlemekte ve recursive DNS sunucularının etki alanlarına ve kötü amaçlı olduğu bilinen IP'lere erişmek isteyen istemcilerden gelen sorguları durdurmasına veya yönlendirmesine olanak tanıyarak etkinliklerini engellemektedir. Zararlı yazılım bulaşan cihazlar, zararlı etkinin hızla düzeltilmesi için tanımlanabilmekte ve şebekede yeri bulunabilmektedir.

  Hybrid DNS teknolojisi, bir cihazda kolaylıkla ve şeffaf bir şekilde yönetilen sınıfının en iyisi iki DNS motoru ile zero day güvenlik açıklarının azaltma olanağı sunan SOLID server aygıtına da entegre edilmiştir. DNS Blast: 17 Milyon DNS QPS'e kadar cache DNS performansları sağlanmaktadır.

Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni 3 boyutlu olarak görmek için mobil uygulamayı hemen indirin.

Uygulama ile Star of Bosphorus’ta sanal tura çıkabilir; sismik izolasyon teknolojisi, beyaz alan, yangın alarm sistemi gibi tüm detayları inceleyebilirsiniz.

UYGULAMAYI İNDİR

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.