MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • Yeni Nesil Siber Güvenlik Çözümleri NGN & Forcepoint Etkinliğinde Katılımcılarla Buluştu

Yeni Nesil Siber Güvenlik Çözümleri NGN & Forcepoint Etkinliğinde Katılımcılarla Buluştu

Türkiye’nin yeni nesil teknoloji ortağı NGN, iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirerek yoluna devam ediyor. 27 Haziran 2018 tarihinde Turkcell Platinum Offroad Park’ta düzenlenen ve NGN Kıdemli Satış Öncesi Güvenlik Mühendisi Beyazıt Öztürk’ün açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Forcepoint Kıdemli Satış Mühendisi Kaan Kayan’ın siber güvenlik konulu sunumu ile devam etti. Etkinlikte çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin ve kamu kurumlarının üst düzey BT güvenlik yöneticileri bir araya geldi.

NGN’in bilgi güvenliği konusunda gerçekleştirdiği projeler ve sahip olduğu deneyime dikkat çeken Öztürk; güvenlik önlemlerinin uçtan uca tasarlanması gerektiğini vurguladı. Veri sızıntılarının phishing gibi çalışanların dikkatine dayalı yöntemlerle iç sistemlere bulaşan kötü niyetli yazılımlar vasıtasıyla gerçekleştirildiğini ve farkındalığın son derece önemli olduğunu paylaştı.

20.000’i aşkın kuruma siber güvenlik hizmeti sağlayan Forcepoint, 2018’in ilk yarısında öne çıkan siber güvenlik risklerinin altını çizerken kişisel güvenlik odaklı önlemlere dikkat çekti. Kurumların günümüzde karşı karşıya kaldığı karmaşık ve gelişmiş tehditlere çözüm bulmak için geliştirdikleri Riske Uyarlanabilir Koruma yaklaşımından bahseden Kayan, sistemin riskleri sürekli olarak değerlendirip isteğe bağlı olarak artırılabilen veya azaltılabilen oranda otomatik tepki verdiğini vurguladı. Kayan: “Akıllı bağlam sayesinde kurumsal ağlarda riskleri değiştirmek için gereken karar verme süreci ve güvenlik kontrolleri hızlanıyor. Sektörün dinamik olarak uyum sağlayan otomatik tepki özelliğine sahip bu ilk çözümü sayesinde, güvenlik analistleri çok daha değerli görevlere odaklanabiliyor ve geleneksel güvenlik araçları nedeniyle biriken uyarı yığınını da ortadan kaldırıyor.” dedi.

Katılımcılar, şehrin boğucu trafiğinden uzakta offroad, ok atışı, balta atışı gibi aktivitelerle keyifli bir gün geçirdiler. Davetliler tarafından büyük ilgi gören etkinlik, gerçekleştirilen barbekü partisi ile sona erdi.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.