MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • NNTC, HR Summit & Expo Dubai 2016'da Katılımcılara Eğitim Programlarının Verimliliğini Sergiledi

NNTC, HR Summit & Expo Dubai 2016'da Katılımcılara Eğitim Programlarının Verimliliğini Sergiledi

NGN’in kurumsal eğitim ve danışmanlık alanında stratejik iş ortağı NNTC, her yıl 4.500’ü aşkın katılımcıyı Dubai’ye çeken, bölgenin önemli bir İK forumu uluslararası HR Summit & Expo 2016’ya katıldı. NNTC ve NGN uzmanlarının etkin iş gücü çevikliği (Agile) konusunda deneyimlerini paylaştıkları fuarda, İK etkileşiminin ve ekip çalışmasının güçlendirilmesine, çalışanların yenilikleri araştırması ve benimsemesi için motive edici bir ortamın yaratılmasına yardımcı olan gelişmiş BT araçları hakkında bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesinin, kurumsal İK rolünün de hızlı bir şekilde değişmesine yol açtığının ifade edildiği HR Summit & Expo 2016’da, İK’nın bu değişikliklere adaptasyonu ve İK ile ilgili yenilikler tartışılan konuların odak noktasını oluşturdu. NNTC’nin Eğitim Hizmetleri İş Geliştirme Direktörü ve aynı zamanda Kurucu Ortağı olan Polina Khabarova gerçekleştirdiği “Şirketinizin Dijital Dönüşümünü Tasarlamak” başlıklı açık atölye çalışması sırasında, İK’nın liderlik ettiği dijital dönüşümün işletmelerin rekabet avantajı elde etmelerine yardım ettiğini ve İK yöneticilerinin bu sürece neden liderlik edebileceğini ve neden liderlik etmesi gerektiğini katılımcılarla paylaştı.

Gerçekleştirilen atölye çalışmasından sonra yapmış olduğu açıklamada Polina Khabarova, "Sürdürülebilir rekabeti sağlayabilmek için şirketler ve çalışanları yenilikleri çabucak benimsemelidir. Böyle bir çalışan liderlik konumuna yükseldiğinde, deneysel iş kültürünü geliştirerek ve diğer uzmanlarla işbirliği yaparak yenilikçi BT araçlarının kullanılmasını teşvik eder. Böylece tüm çalışanların becerilerini ve verimliliğini iyileştirir ve şirketin genel olarak rekabet avantajını arttırır.’’ dedi ve sözlerine şöyle devam etti, ‘‘Bu süreç yalnızca şirketin dijital dönüşüm gerçekleştirmesi ve dijital yaklaşımın ve yeniliklerin hızlı bir şekilde uygulanmasını teşvik eden bir ortamın sağlamasıyla mümkündür. Geleceğin dijital liderlerinin yetiştirilmesi ise yalnızca böyle bir ortamda gerçekleşir. Günümüzde İK yöneticilerinin bu dönüşüme liderlik etme yeteneğine sahip olduklarına ve bu dönüşüme liderlik etmeleri gerektiğine inanıyorum.’’

NNTC fuardaki standında, şirketleri yeni bir teknoloji çağına geçiş sürecine hazırlamayı amaçlayan ve üst düzey yöneticiler, IT direktörleri ve sektördeki uzmanlar için geliştirilen eşsiz eğitim programlarını tanıttı. İK çalışanlarının büyük ilgi gösterdikleri Agile eğitimiyle üst düzey yöneticilere, şirketlerdeki iş süreçlerinin ve ilişkilerin nasıl yeniden gözden geçirilebileceği, ekipler içindeki ve ekipler arasındaki etkileşimlerin nasıl geliştirilebileceği paylaşılarak Agile Uygulamaları Yol Haritası aktarıldı.

NNTC’nin “BIM Teknolojisi Kullanılarak Bilgi Modellemesi” eğitimi İK profesyonellerinin ilgisini çeken bir diğer program oldu. Pazarda çok talep edilen BIM eğitimi özellikle inşaat ve üretim sektörlerinde çalışanların becerilerini arttırmayı amaçlıyor.

NNTC standında tanıtılan bir diğer dikkat çekici eğitim ise “Yapay Zeka/Sanal Gerçeklik (AR/VR) Uygulama Gelişimi” isimli özel bir eğitim oldu. Bu eğitim; farklı alanlarda çalışan İK uzmanlarına hem becerilerini geliştirme fırsatı tanımakta hem de sondaj kulesi, kömür madeni veya nükleer enerji santralindeki bilgisayar odası gibi kompleks ve ulaşılması zor olan sahalarda çalışan uzmanları eğitmek için kullanılabilecek bir simülasyon aracı sağlanması ile gerçekleşmekte. NNTC kendi standında bir demo tanıtım alanı oluşturarak, AR/VR teknolojisini ve oldukça dikkat çeken bu eğitim ürününü ziyaretçilere tanıttı. Aynı zamanda Uluslararası Uzay İstasyonu simülasyonunu kullanarak kendi sanal eğitimini gerçekleştirdi. Ziyaretçiler VR gözlükleri vasıtasıyla ISS astronotu oldular ve istasyonun iç yapısına ait unsurlarla etkileşim kurarak, nasıl hava boşluğu oluşturabileceklerini deneyimlediler.

NGN Eğitim Satış Uzmanı Sarp Şık, “Sanal ve artırılmış gerçekliğe dayanan eğitimler, şirketlerin tasarruf etmelerini sağlarken, çalışanların karmaşık becerilerinin geliştirilmesini de kolaylaştırıyor. Çalışanların sahada yapacakları hataların oldukça ağır bedelleri olabilir. Örneğin Petrol & Gaz endüstrisinde faaliyet gösteren müşterilerimiz bu eğitim araçlarınının sağladığı avantajlardan yararlanmaya devam etmekteler.’’ ifadelerinde bulundu.

NNTC aynı zamanda zirveden hemen önce katılımcılar için “İK+Agile” adlı ücretsiz bir web semineri düzenledi. Web seminerine misafir konuşmacı olarak katılan, XXII Kış Olimpiyatları 2014’ün İK Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen ve 70,000 çalışanı olan bir şirkette Agile iş uygulamalarını başarılı bir şekilde yürüten İK Uzmanı Marina Pochinok, bir şirkette iş çevikliğinin nasıl etkin bir şekilde uygulanacağı konusunda deneyimlerini paylaşarak, İK’nın bu süreçte nasıl bir rol oynadığını ve kaçınılmaz zorluklarla nasıl baş edilebileceğini katılımcılara anlattı. Marina Pochinok yapmış olduğu yorumda, “Agile şirketlere yönetim kabiliyetini değiştirme ve performansı artırma, projelere daha fazla şeffaflık katma ve proje risklerini azaltma gibi değerli katkılar sağlayabilir. Ancak tüm sorunları çözecek kapsamlı bir çözüm olmadığını da belirtmek gerekir.’’ dedi ve sözlerine şöyle devam etti, “Agile müşteriye daha fazla değer katmanın bir yöntemi olmakla beraber hızlı ve disiplinli bir uygulama gerektirir. Nihai olarak, beceri yalnızca bir süreç değil, daha çok bir çalışma kültürü ve çalışma biçimidir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çeşitli sektörlerde benimseneceğine ve iş ortamlarının doğal bir parçası olacağına inanıyorum.’’

HR Summit & Expo 2016 Hakkında

Dubai’deki fuar on yılı aşkın süredir her yıl artan katılımcı sayısı ile Ortadoğu’daki İK camiası için önemli bir merkez konumundadır. 2016 yılında Dubai Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, kendi alanındaki en son gelişmeleri öğrenmek isteyen ve İK çözümlerine ilişkin en güncel yeniliklere dair bilgi edinmek isteyen 4,500’ü aşkın profesyonele ev sahipliği yapmıştır.

NNTC Hakkında

NNTC; genel merkezi Dubai (BAE)’de bulunan, NGN ile aynı ana prensiplere sahip uluslararası bir merkezdir ve kurumsal eğitim ve BT danışmanlığı alanında NGN’in stratejik partneridir. NNTC’nin eğitim programları; şirketlerin çalışanlarının ve üst düzey yöneticilerinin gelişmiş IT araçlarının kullanılması konusunda eğitilmeleri ve hem kişisel hem de mesleki becerilerinin geliştirilmesini sağlayarak yeni teknoloji çağına geçişlerine hazırlamaya yardım etmektedir. NNTC’nin eğitim programları; öğrencilerin ileri teknoloji dünyasını keşfetmelerine, yenilikçi gelişim için ilham veren en etkin araçları seçmelerine ve iş ortamında uygulamalarına yardım etmektedir. NNTC uluslararası sertifikalara sahip ve dünya çapında faaliyet gösteren 300’ü aşkın üstün nitelikli eğitmen ile işbirliği yapmaktadır.

              

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.