MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi, Reklam Filmi ile de Türkiye’de İlklere İmza Atıyor

NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi, Reklam Filmi ile de Türkiye’de İlklere İmza Atıyor

Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi Star of Bosphorus’un Serdar Erener imzalı reklam filminde Ece Sükan oynuyor. “Türkiye’nin datası güvende, gerisini dünya düşünsün” sloganı ile dikkat çeken film, Türkiye’de bir veri merkezi için yapılan ve ünlü kullanımı ile büyük prodüksiyona sahip ilk veri merkezi reklamı olma özelliğini taşıyor.

 “Türkiye’nin dijital kalesi Star of Bosphorus”, imza attığı ilklere yeni reklam filmi ile bir yenisini ekledi. Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketleri arasında yer alan NGN tarafından hayata geçirilen ve ülkemizin en büyük veri merkezi yatırımlarından biri olan Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin reklam filmi, Türkiye‘nin bir ünlü ile çekilen ve büyük prodüksiyonlu ilk veri merkezi yapımı olarak  tarihe geçti.

Ünlü model, stil ilkonu ve moda danışmanı Ece Sükan’ın rol aldığı film, Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezi olarak faaliyetlerine başlayan Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin ilk reklam filmi.

NGN Pazarlama Direktörü Seçil Koçoğlu, Star of Bosphorus Veri Merkezi reklam filminin sektörde ilk olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Yaklaşık 150 milyon dolar düzeyinde bir yatırımla “Türkiye’nin dijital kalesi” adını verdiğimiz Star of Bosphorus’u hayata geçirdik. Veri merkezimiz sahip olduğu teknoloji, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla sadece Türkiye'nin değil bölgenin de en gelişmiş veri merkezlerinden biri...

16 MW toplam gücü ile yaklaşık 24 bin metrekare kapalı alanda konumlanan Star of Bosphorus, yapısal sismik izolasyon teknolojisi ile depreme karşı tam koruma sağlıyor. Yani datalar hem fiziksel hem siber tehditlere karşı kesintisiz olarak güvende.

Star of Bosphorus’ta veri depolamanın yanı sıra özellikle de bulut ile yönetilen hizmetler alanında fark yaratmayı hedefledik. Böylesine benzersiz bir projeye imza atmak bizi benzersiz ve dikkat çekici bir kampanya tasarlamaya yöneltti. Rabarba imzası taşıyan reklam filminin yönetmenliğini Serdar Erener üstlendi.
Her şeyden önce reklam filmi, prodüksiyonu ve ünlü kullanımı ile veri merkezi dünyasında bir ilk. Faaliyet alanımızda olduğu gibi, pazarlama ilkelerimiz ve vizyonumuzla, gelişmelerin takipçisi değil, öncüsü olmayı sürdüreceğiz.”

Serdar Erener’in yönetmenliğini yaptığı reklam filminde Ece Sükan, aksiyon filmlerinde rastlanabilecek bambaşka bir kimlikle kameraların karşısına geçti. Ana tema olarak, Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin güvenilirliğine vurgu yapan film, Ece Sükan’ın ağzından söylediği “Türkiye’nin datası güvende, gerisini dünya düşünsün” sloganı ile dikkat çekiyor.

Rabarba imzası taşıyan filmin prodüksiyonunu Terfilm üstlendi. Reklam filminin künyesi ise şöyle:

Reklamın Başlığı: Türkiye’nin Datasını Koruyan Kale: Star of Bosphorus
Reklamveren: NGN
Reklamveren Yetkilisi: Seçil Koçoğlu, Gamze Altan
Reklam Ajansı: Rabarba
Stratejik Planlama: Oğuz Savaşan
Kreatif Direktör: Pemra Ataç Açıktan
Müşteri İlişkileri & Prodüksiyon: Gökhan Akbay, Övgü Akgürgen
Yaratıcı Grup:  Murat Yaylagül, Elif Özüdoğru, Volkan Yanık, Burcu Köken
Prodüksiyon Şirketi: Terfilm
Yapımcı: Erhan Orhanoğlu
Yönetmen: Serdar Erener
Görüntü Yönetmeni:  Veli Kuzlu
Post-prodüksiyon:  Filimişleri

NGN tarafından 150 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Star of Bosphorus’un lansman toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti. Star of Bosphorus Veri Merkezi, güvenilirlik ve kesintisiz çalışma süresini birincil önceliği yapan kurumsal müşteriler için eşsiz bir tesis yapısının yanında; sahip olduğu teknoloji, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezi...

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.