MEDYA

NGN, Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü 2016'daydı

NGN’in gümüş sponsor olarak yer aldığı Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü’nde uygulamadan veriye, altyapıdan onu koruyan güvenlik sistemlerine bir keşif yolculuğuna çıkıldı.

EMC Türkiye’nin en büyük iş ortağı NGN’in sponsorlar arasında yer aldığı Dell EMC Kurumsal Çözümler Günü, 11 Kasım 2016 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti. Dell EMC’nin yeni yapılanmasından sonra iş ortakları ve müşterilerle ilk kez bir araya gelinen etkinlikte modern veri merkezinin yapı taşları, yakınsanmış (converged) mimarileri, esnek ve ölçeklenebilir hibrit bulut yaklaşımı ve dönüşen iş gücüne yönelik çözümlerle ilgili uzman görüşleri katılımcılar ile paylaşıldı.

Yeni yapılanma ile dünyada ve Türkiye’de benzersiz bir konuma ulaşacaklarının altını çizen Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, IDC ile Türkiye’de yapılan dijital dönüşüm ve geleceğe hazır olma araştırması sonuçlarına değindi. Türkiye’nin öncü her 4 kurumsal işletmesinden 3’ünün önümüzdeki 12 ay içerisinde dijital dönüşümü en önemli iş önceliklerinden biri olarak gördüğünü açıklayan Duru, “Türkiye’deki kurumsal organizasyonların geleceğin ve dijital dönüşümün öneminin farkında olduğunu görüyoruz. Teknolojik açıdan bakıldığında BT altyapısı olarak daha bütünleşik bir yapıya ve artık bulut mimarisine geçiş söz konusu. Dell EMC olarak dijital dönüşüme ve geleceğe hazır olmak isteyen şirketlere uçtan uca çözüm sunarak yalnızca inovasyona odaklanmalarını sağlıyoruz” dedi.

İş Sürekliliğinde Mükemmeli Sağlamak

NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer, Denizbank’ta hayata geçirdikleri projeyi “İş Sürekliliğinde Mükemmeli Sağlamak” konulu sunumunda paylaştı. Dell EMC’nin 2016 yılında 18 ülkeden toplam 2.200 IT karar vericisi üzerinde yapmış olduğu Veri Koruma Araştırması sonuçlarına değinen Süer, “Hepimizin bildiği gibi İş Sürekliliği yükselen bir trend ve şirketler için günden güne daha fazla önem kazanmaya devam ediyor. Ancak araştırma sonuçları gösteriyor ki günümüzde hala 10 şirketten yalnızca 1’i veri korumayı kritik seviyede görüyor ve yatırımlarını bu alana yöneltiyor. Rakamlara baktığımızda, şirketlerin %38’inin bu konuyu henüz gündeme almadıklarını, %52’sinin haberdar olduğunu ancak ağırkanlılıkla gözlem-araştırma yaptıklarını görüyoruz. %9’luk bir kısmın ise teknoloji çıkar çıkmaz uygulayan ve yatırım yapan %2’lik dilimi oluşturan liderleri takip ettiklerini görüyoruz.” dedi. Denizbank’ın veri korumasına yatırım yapan lider şirketlerden bir tanesi olarak öne çıktığını belirterek birlikte gerçekleştirdikleri başarılı iş sürekliliği projesine değinen Süer, Dell EMC VPLEX çözümü ile kurulan yapı sayesinde sıfır kesinti ve sıfır hata ile iş sürekliliği sağladıklarından bahsetti.

NGN’in "uçtan uca hizmet" ilkesi ile kurulduğu yıldan bu yana bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün önde gelen çözüm sağlayıcı firması EMC ile birlikte çalıştıklarının altını çizen Süer, 10 yılı aşkın iş ortaklığının sonucu olarak Türkiye’deki en yüksek iş ortaklığı seviyesine eriştiklerinin ve aynı zamanda 2015 yılı sonuçlarına göre EMC’nin “En Yüksek Ciro İş Ortağı” Ödülü’nü almaya hak kazandıklarını belirtti. NGN’in aynı zamanda “Bilişim 500 Araştırması 2015 yılı sonuçlarına göre “Yılın Sistem Entegratörü Veri Yedekleme & Depolama” kategorisinde zirvede olduğunu da belirten Süer, “Veri Yedekleme & Depolama deyince NGN ve EMC’nin uzun yıllardır devam eden güçlü işbirliğinin ve gerçekleştirdiğimiz ortak projelerimizin bu başarıdaki katkısına değinmeden geçmek mümkün olmaz. Bu başarıda emeği ve katkısı olan, başta EMC olmak üzere tüm iş ortaklarımıza ve değerli müşterilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.