MEDYA

NGN, Dell EMC Forum 2017’deydi

NGN’in gold sponsor olarak yer aldığı Dell EMC Forum 2017’de işletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojiler masaya yatırıldı. BT profesyonellerinin bir araya geldiği etkinlikte teknoloji alanında yaşanan değişim süreci, dijital çağın getirdiği riskleri azaltan çözümler ile dijital dönüşüm konuşuldu.

Dell EMC Türkiye’nin platinum partneri NGN’in sponsorlar arasında yer aldığı Dell EMC Forum, 3 Ekim 2017 tarihinde Wyndham Grand Levent’te gerçekleşti. Şirketlerin modern yapılara kavuşmaları için sunulan kapsamlı çözümleri içeren detaylı sunumlar yapıldı ve dijital dönüşüm trendleri ele alındı. BT birimlerinin dönüşümünün yanı sıra bütünleşik mimari ile modernize edilecek altyapılar, geleceğe hazır ağ teknolojileri, büyük veri ve bulut çözümleri, yazılım tanımlı veri merkezleri gibi konularla ilgili uzman görüşleri katılımcılar ile paylaşıldı.

Dell EMC’nin 4 bin işletme yöneticisiyle yapılan söyleşiler sonunda dijital yolculukla ilgili alınan yanıtlarda çarpıcı sonuçlar göze çarptı:

  • Şirketlerin %78’si dijital girişimlerin şimdi ya da yakın gelecekte kendileri için tehdit oluşturacağına inanıyor
  • %52’si şimdiden bulundukları endüstrilerde yıkıcı değişimler yaşandığını belirtiyor
  • Önümüzdeki 3 yıl içerisinde içinde bulundukları endüstrinin neye benzeyeceğini bilmeyenlerin oranı ise %48

Bu rakamların dijital dönüşümün önemini ortaya koyduğunu dile getiren Dell EMC Sistem Mühendisliği Başkan Yardımcısı Bertrand LaLanne, “Elde ettiğimiz sonuçlara göre şirketlerin yalnızca %5’i gerçek anlamda dijital dönüşüm sürecini tamamlamış görünüyor. Buna karşı sadece eski sistemleri kullananların oranı ise %12’lerde ve daha da azalıyor. Yükselişte olan ve gelişen şirketler ise toplamda %83’ü ifade ediyor. Bu rakamlar, çoğunluğun dijital dönüşüm adımları atmaya başladığını gösterse de %95’in dijital dönüşümü tamamlayamadığını gösteriyor” dedi.

İş Sürekliliğinde Üst Düzey Güvenlik, Yüksek Performans

N11.com IT Servis & Sistem & Operasyon Direktörü Alper Ümit Yılmaz, NGN ile hayata geçirdikleri projeyi “Modern Data Center Dönüşümü” konulu sunumunda paylaştı. Dell EMC All Flash Storage, İş Sürekliliği, Replikasyon ve Hybrid Storage çözümleri ile N11.com iş süreçlerinde üst düzey güvenlik ve yüksek performans sağlandı. NGN & Dell EMC çözümleri ile iş süreçlerinde verimliliğin arttığını belirten Yılmaz: “Lider teknoloji üreticisi Dell EMC ve Dell EMC’nin bölgesel uzman iş ortağı NGN ile içimiz çok rahat. Hayata geçirdiğimiz proje ile plansız kesintiler ortadan kalktı, yüksek performansa dayalı milisaniye altında erişim hızına ulaşıldı, kesintisiz olarak modüler büyüme imkanı yakalandı, olağan üstü durumlar için recovery konusunda hassasiyet sağlandı” dedi.

N11.com’un iş sürekliliğinde mükemmeliyete yatırım yapan lider şirketlerden bir tanesi olarak öne çıktığını belirterek birlikte gerçekleştirdikleri başarılı projeye değinen NGN Presales Takım Lideri Ercan Özkurt, kurulan yapı sayesinde kesintileri ve hataları en aza indirgeyerek iş sürekliliği sağladıklarından bahsederek “N11.com ile hayat geçirdiğimiz All Flash Veri Depolama ve İş Sürekliliği - Disaster Recovery Projesinde yüksek performans, ölçeklenebilirlik, kesintisiz çalışabilme, maliyetleri azaltma ve kolay yönetim ihtiyaçlarından yola çıktık. Proje sonunda gelinen noktada, yıllardır devam eden güçlü işbirliğimiz için Dell EMC ailesine ve değerli müşterimiz N11.com’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etkinlik boyunca NGN standında demo sunumu gerçekleştirilen Dell EMC VxRail hiper birleşik altyapı cihazı davetlilerden büyül ilgi gördü.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.