MEDYA

NGN “CEO Club Bankacılar Zirvesi”nin Co-Sponsoru Oldu

“CEO Club Bankacılar Zirvesi”nde geleceğin bankacılığı ve teknolojisi konuşuldu.

Türk iş dünyasına yön veren iş insanlarının buluşma noktası olan CEO Club çatısı altında düzenlenen “Bankacılar Zirvesi”, 2018 yılında da Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlendi. Türkiye ve Orta Doğu’nun önde gelen teknoloji şirketlerinin başında gelen NGN’nin co-sponsor olarak destek verdiği zirvenin ana sponsorluğunu Vodafone Türkiye  üstlenirken Accenture da bir diğer  co-sponsoru olarak yer aldı.

Türkiye finans sektörünün 2018 performansının ve 2019 hedeflerinin ele alındığı “CEO Club Bankacılar Zirvesi”, sektörün lider isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Türk finans sektörünün liderlerini bir arayan getiren en önemli etkinlikler arasında yer alan CEO Club “Bankacılar Zirvesi”, 2018 yılında da Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Accenture ve NGN’in co-sponsorluğunda gerçekleşti. Türkiye bankacılık sektörünün 2018 performansının yanı sıra gelecek hedeflerin masaya yatırıldığı etkinlik, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Zirvede ayrıca, Accenture Teknoloji Grubu Yönetici Ortağı Emre Hayretci ‘Bankacılık Teknolojisi Vizyonu’ başlığıyla, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ise “Bankacılık 2019” başlığıyla birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından düzenlenen ve moderatörlüğünü Alternatif Bank CEO’su Kaan Gür’ün yaptığı CEO Panel’e ise, Garanti Bankası Genel Müdürü A. Fuat Erbil, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici katıldı. 

Bugün tüm şirketlerin hızla dijitalleştiğini, servislerinin önemli bir bölümünün dijitale taşındığı ve ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten, NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer, şunları söyledi: “Özellikle bankacılık sektörü bu alanda en dinamik alanlardan biri. Türkiye Bankalar Birliği, 2017 yılı sonunda Dijital, İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri’ni yayınladı. Bu rapora göre, aktif dijital bankacılık müşteri sayısının 32 milyonu aştığını ve dijital işlemlerin sayısının fiziki şubelerden yapılan işlemleri geçtiğini biliyoruz. Dijital olanaklar ve dijital veriler büyük bir hızla büyürken çok kritik bir gereksinimi ortaya çıkartıyor: Veri merkezleri... Tüm bu dijital veriler her geçen saniye durmaksızın üretilirken kritik bilgilerin yönetilmesi, depolanması, yedeklenmesi gerekiyor. Bunu da veri merkezleri gerçekleştiriyor.

Dünya, veri merkezleri çok ciddi yatırımlar alan ve kritik yatırım olarak addedilen bir alan. Bugün veri merkezleri, dijitalleşmenin beyni ve kalbi olarak görev yapıyor. Biz de NGN teknoloji grubu olarak, Türkiye’de bu alanın öncüsü olmaya karar verdik ve Türkiye’nin Dijital Kalesi Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni Tuzla’da faaliyete açtık. Dev bir yatırımı ülkemize ve bölgemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Star of Bosphorus; bugün itibarıyla kesintisiz erişim, eşsiz tesis yapısı, rakipsiz teknolojisi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi konumunda.  Star of Bosphorus; operatör bağımsız bir veri merkezi olarak, müşterilerin istediği operatörden hizmet alma esnekliği ve bir operatör hizmetinin kesilmesi halinde yedeklenebilen bağlantı olanağı sunuyor. Her koşulda kesintisiz hizmet ve yüksek güvenlik dijital üssümüzün öncelikleri arasında. Star of Bosphorus ile Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirdik: Star of Bosphorus binası, dünyada da sayılı olan, deprem riskini azaltmaya yönelik tasarlanmış yapısal sismik izolasyonu ile fark yaratıyor.

NGN olarak Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn Krallığı ve Katar’da da faaliyet göstermekteyiz. Bankacılık ve finans başta olmak üzere, üretim, kamu, perakende ve enerji dahil birçok farklı sektörde lider şirketlerin güvenilir yeni nesil teknoloji ortağıyız. Sistem entegrasyonu, veri merkezi, bulut ve yönetilen hizmet çözümleriyle müşterilerimizin tüm BT operasyonel yükünü kusursuz biçimde yönetmek için çalışıyoruz.

Dijitalleşme yolunda yakın ve uzak geleceğe güvenle bakabilmeleri için müşterilerimizin en yakın iş ortağı olmayı, omuz omuza yürümeyi sürdüreceğiz."

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.