MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde NGN Sponsorluğunda Yeni Dijitalleşme Stratejileri Konuşuldu!

Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde NGN Sponsorluğunda Yeni Dijitalleşme Stratejileri Konuşuldu!

Türkiye’nin en geniş kapsamlı “Dijital Dönüşüm Zirvesi” Fast Company tarafından 4 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Ünlü dijital lider Vala Afshar ve Why Digital Fail kitabı yazarı Tony Saldhana’ın da katılımcı olduğu online zirvede, NGN co-sponsorluğunda yeni dijitalleşme stratejileri ve dijitalleşmenin geleceği konuşuldu.

NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer’in moderatörü olduğu “Holdingler 2021 Paneli”nde SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın, Yıldız Holding CIO’su Gül Erol, Koç Holding CIO Dijital Dönüşüm Lideri Oğuz Sezgin panelist oldu. Panelde, 2020 yılında dijitalleşme açısından neler yaşandığı, holdinglerin bu doğrultuda neler yaptığı, hangi alanlara öncelik verdiği, önümüzdeki dönemde hangi teknolojilere odaklanıldığı konularına değinildi.

Olağandışı pandemi süreci ile birlikte dijitalleşme yolunda, bugüne kadar yapılmaya çalışılandan çok daha hızlı bir gelişme yaşandığı ve bu süreçte “şirketlerin altyapısı ile iş yapma kültürü”nün ön plana çıktığından bahsedildi. Özellikle esnek altyapıya sahip olmayan şirketlerin büyük sorunlarla karşılaştığı, bilinmezlik içerisinde hızlıca karar alma, bu kararları uygulamanın ne kadar zor ve hayati olduğu ifade edilirken, böyle dönemlerde iç iletişimin öneminden de söz edildi.

Korona virüs (Covid19) pandemisi ile veri değerinin daha da ortaya çıktığı, verinin fazla olmasının bizleri nasıl daha güçlü kıldığı ve NGN’in bu alandaki yatırımlarından bahsedildi.

NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer: “NGN olarak biz veri milliyetçisiyiz, verinin Türkiye’de kalmasını önemsiyoruz; bu bakımdan da kurmuş olduğumuz kendi bulut altyapımız için 2021 yılında plandığımız yatırımların hepsini 2020’nin ilk 6 ayı içerisinde gerçekleştirdik. Bulut kullanımı bu dönemde ciddi seviyede artmış durumda.” 

Panelde, ileri veri analitiği, yapay zeka, IoT-nesnelerin interneti, özelllikle üretim sahalarının, fabrikaların dijitalleşmesi, endüstri 4.0 hatta 5.0 ve siber güvenlik önümüzdeki dönem holdinglerin odaklanacakları teknolojilerden öne çıkanlar oldu.

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.