MEDYA

Advancity, NGN Cloud ile IDC'den Ödülle Döndü

Türkiye’nin alanında en büyük bulut ve veri merkezi etkinliği IDC Cloud & Datacenter Summit, 08 Aralık tarihinde bu kez online olarak gerçekleşti.

Şirketlerin ve kamu kurumlarının üst düzey BT yöneticilerinin yer aldığı etkinlikte Advancity ve NGN iş birliği IDC Cloud Awards 2020’de ödüle layık görüldü. NGN’in, e-öğrenme alanında faaliyet gösteren Advancity ile gerçekleştirdiği “Public Cloud Migration” Projesi IDC Cloud ödülüne layık görüldü.

20 yılı aşkın süredir uzaktan eğitim altyapıları üzerine çalışan ve pazarın lideri konumunda olan Advancity sanal sınıf yazılımını NGN Cloud’a taşıyarak yüksek performansta bir bulut altyapısına ulaştı. Advancity bu projesi ile IDC Cloud & Datacenter Summit’te Iaas / Paas kategorisinde ödül aldı.

Advancity Genel Müdürü Cem Atacık; 

“NGN ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile sistemlerimizdeki yoğunluğu doğru bir şekilde lokalize ederek kullanıcı yük dengesini sağladık. Çalışmalarımız sırasında sistemdeki kullanıcı yoğunluğunu dikkate alarak, yükleme ve indirme hızını dengeli bir şekilde aktarmayı başardık. Bu çalışma sonrasında uzaktan eğitim pazarında yerli ve milli bir çözüm olarak KVKK uyumlu bir şekilde verilerin Türkiye’de saklanması bizler ve müşterilerimiz için çok değerli ve kritik. Pandemi sürecinde bir anda patlayan kullanıcı miktarlarını karşılamaya yazılım mimarimiz yeterli olsa bile inanılmaz artan veri trafiğini taşıyacak veri sağlayıcılar ve telekom altyapı sağlayıcılarının kapasiteleri de hizmet kalite ve sürekliliğini sağlamada çok önemli bir role sahip. Türkiye’nin önde gelen veri merkezlerinden NGN Star of Bosphorus Veri Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile sistemlerimizdeki 2 milyonun üzerindeki kullanıcının yarattığı yoğunluğu doğru bir şekilde planlayarak veri trafiğimizdeki artışı ve yük dengesini sağladık.  Özellikle yaşadığımız bu olağan üstü dönemde NGN’in bize sunduğu katkıların da etkisi ile kullanıcılarımızın taleplerini hızlıca karşılayabilmek, bir soruna anında cevap verebilmek, müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirdi ve Advancity’e olan güveni artırdı ki bizim için gerçekten bu çok çok değerli.”

NGN Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri Direktörü Beyazıt Öztürk;

“Covid-19 pandemi süreci ile eğitim süreci online taşındı, artık neredeyse tüm kurumlar eğitimlerine online olarak devam ediyor. Bu dönemde dijital alt yapıya yatırım yapanlar fark yarattı. Advancity ile biz de bu alanda çok başarılı bir proje gerçekleştirdik ve güzel bir işe imza attık. Hızlı ve kısa süreli bir çalışma sonunda, Advancity NGN Cloud’un bulut bilişim altyapısını kullanmaya başladı. IDC gibi sektöre yön veren önemli bir kurum tarafından bu projemizin ödüllendirilmesi bize güven verdi. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.