MEDYA

  • Anasayfa
  • Medya
  • Haberler
  • NGN’in Operatör Bağımsız Yapısı Sayesinde PingTurk, Farklı İl ve Operatördeki Müşterilerinin Web Sitelerini Tek Noktadan İzleyerek Daha İyi Bir Hizmet Sundu!

NGN’in Operatör Bağımsız Yapısı Sayesinde PingTurk, Farklı İl ve Operatördeki Müşterilerinin Web Sitelerini Tek Noktadan İzleyerek Daha İyi Bir Hizmet Sundu!

NGN’in Operatör Bağımsız Yapısı Sayesinde PingTurk, Farklı İl ve Operatördeki Müşterilerinin Web Sitelerini Tek Noktadan İzleyerek Daha İyi Bir Hizmet Sundu!

Çoklu operatör şebekelerine aynı anda sahip olan yerli bulut NGN Cloud’u kullanan PingTurk, müşterilerinin web sitelerini farklı operatör şebekelerinden izleyebilme avantajını yakaladı. Bu sayede hem farklı izleme seçeneklerine hem de daha iyi bir hizmet sunma şansına erişti.

Bulut tabanlı bir web sitesi izleme ve raporlama servisi olan PingTurk; site sahibi ya da yöneticisine, sitenin erişilebilirliği hakkında hızlı ve etkin bir şekilde bilgi vererek firmanın operasyonunu destekliyor. Altyapısını Türkiye'de konumlandıran PingTurk bu sayede yurtdışı çıkış problemlerinden etkilenmemekte ve müşterisi Türkiye'de yer alan firmalar için de daha güvenilir izleme sonuçları sunmaktadır.

PingTurk'un kurucularından Murat Balkan “Biz altyapısını Türkiye'de konumlandıran bir firmayız, ilk etapta NGN Cloud’un yerli bulut olması dikkatimizi çekti, çoklu operatör şebekelerine aynı anda sahip olan operator bağımsız yapısı ve NGN Cloud’un Türkiye’nin dijital kalesi Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde barındırılması sebepleri ile ilgilendik. NGN ile çalışmamızın ardından güzel gelişmeler yaşadık. Teknik ekip sunucularımızın farklı operatörlerden çıkış yapmasını ve yüksek hızlı erişim sağlayacak bir yapıyı kurdu. Şu anda NGN üzerinden farklı şebeke erişim testlerini kolaylıkla yaparak, müşterilerimizin kullandığı şebekelerde oluşan yavaşlık, kesinti gibi durumlardan anında haberdar olabiliyoruz.”

NGN Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri Direktörü Beyazıt Öztürk “Görüşmeye başladığımız ilk ay içerisinde PingTurk üzerinde Türkiye Operatörler izleme grubunun oluşturulması ve NGN altyapısına izleme noktalarının kurulumunu hızlıca gerçekleştirdik. Daha sonra hatlarımızın kalite testlerinin gerçekleştirilmesini takiben, hizmeti canlı ortama başarıyla aktardık ve NGN Cloud’un sağlam altyapısını kullanmaya başladılar. Hem müşterimiz hem de iş ortağımız olarak PingTurk firması ile çalışmaya başlamaktan gurur duyuyoruz.”

 

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.