MEDYA

Hayat Holding, Rusya Coğrafyasında NGN ile Çalışıyor

Hayat Holding IT ortamı oluşturması, yapılandırılmış kablolama sistemlerinin uygulanması ve Alabuga özel ekonomik bölgesi, Moskova ve Krasnodar’daki bağlı şirketlerinde iletişim sistemi kurması için NGN’e güvendi.

1937’de kurulan Hayat Holding oldukça başarılı bir geçmişe sahip olan, Türkiye’nin önde gelen işletmelerinden biridir. Holding 25 şirketten oluşmaktadır. 24 markası ve 12,000’i aşkın çalışanı ile Hayat Holding FMCG, liman operasyonları, inşaat, ahşap ve enerji dahil olmak üzere faaliyette bulunduğu muhtelif sektörlerde yüksek kaliteli markalara ve dinamik ekiplere sahiptir. 

Holding'e ait olan markalar yalnızca Türkiye’de değil aynı zamanda bölgesel ve küresel piyasalarda istikrarlı bir şekilde büyümektedir. 101 ülkeye ihracat gerçekleştiren holding bölge lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

NGN, Hayat Holding’in Rusya’daki yedi bağlı şirketi için sıfırdan bir IT altyapısı oluşturmak ve şirketleri İstanbul’daki genel merkezden uzaktan yönetebilmek için birleştirilmiş bir sistem uygulaması gerçekleştirmek için titiz bir çalışma gerçekleştirdi.

Hayat Holding’in mevcut sorunlarının incelenmesi ve teknik spesifikasyonların geliştirilmesi, donanım ve yazılım teslim edilmesi ve sistemlerin birbirlerine entegre edilmesi dahil olmak üzere projenin birkaç aşaması bulunmaktadır. Hayat Holding’in tüm şubelerinde farklı alanlardan sorumlu olan birkaç yüz çalışandan alınan verilerin konsolide edilmesi gerekmiştir. 

NGN müşterinin gereksinimlerine göre bir IT altyapısı tasarlamıştır ve veri depolama sistemleri, serverlar, çevre birimleri ve yazılımların kurulumunu gerçekleştirmiştir. Serverlar ve depolama sistemleri çalışanlardan ve yüklenicilerden gelen bilgileri ve müşterinin IT sistemlerinden gelen verileri işlemektedir. 

Şirketin Rusya genelindeki müşterilerine hizmet vermek üzere Hayat Holding’in Moskova ofisinde bir çağrı merkezi kurulmuştur. Ayrıca NGN yapılandırılmış kablolama sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirmiştir, IP telefon sistemi ve LAN uygulaması başlatmıştır ve kablosuz internet erişimi sağlamıştır. 

Projeye aynı zamanda Hayat Holding’in bağlı şirketlerinde iş prosesi optimizasyonu ve teknik destek hizmetlerini de kapsamaktadır. 

Proje tamamlandığında müşteri daha fazla IT sistem kurulumu için hazır bir altyapıya sahip olmuştur. Hayat Holding’in IT personeli için verilen eğitime ek olarak, NGN karmaşık teknik destek hizmetlerini uzaktan sağlamaya devam etmektedir ve müşterinin tüm sorunlarını anında çözmektedir. 

Cengiz Yalçın – Hayat Holding Yurtdışı Operasyonlar BT Direktörü
"Rus piyasasındaki cirosu hızlı bir şekilde artış gösteren Hayat Holding olarak rakiplerimiz karşısında önemli bir konuma sahip olmayı arzu etmekteyiz. İş süreklilik sistemlerimizde herhangi bir kesinti yaşanmasına izin veremeyiz, dolayısıyla güvenilir bir donanım altyapısı ve güvenli veri yedeklemesine ihtiyaç duymaktayız. NGN'in profesyonel yardımı ve desteği sayesinde artık altyapımıza güveniyoruz."

Bizimle İletişime Geçin

Başarılı

Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir.