NGN
NGN
 
NGN

NGN, IDC BT Güvenliği Konferansı’ndaydı

NGN yılın en büyük güvenlik etkinliği olan “IDC IT Security Roadshow”a lider DDI (DNS, DHCP, IP Address Management) çözümleri geliştiricisi EfficientIP ile katıldı. NGN Teknik Operasyon Direktörü Ufuk Yaşıbeyli etkinlikte yaptığı sunumla, siber saldırıya uğrayan şirketlerin yaşadığı büyük kayıplara dikkat çekti ve “Günümüzde DNS’e gelen DDoS saldırılarının atak büyüklüğü ilk defa HTTP'nin önüne geçti. DDoS saldırılarının %49’u 6 ila 24 saat sürüyor, bu da bir DDoS saldırısının ortalama 500.000 USD seviyesinde zarar yarattığını ortaya koyuyor.” dedi.

Finansbank IBTech’in de sunumuyla katkıda bulunduğu etkinlikte, Imperva’nın database denetimi çözümünün finans sektörüne katkılarının altı çizildi. Consulting Security Designer Erdem Alaşehir, NGN’in danışmanlığında üç yıl önce başladıkları veri güvenliği sistem kapasitesini bugün sekiz kat artırdıklarını belirtti.

NGN

EMC’den NGN’e Büyük Ödül

İşletmelerin ve hizmet sağlayıcıların faaliyetlerini dönüştürmelerine yardımcı olan dünyanın lider teknoloji şirketlerinden EMC ile uzun yıllardır işbirliği yapan NGN, EMC’nin kanal değerlendirme sonuçlarına göre, 2015 yılında elde ettiği başarılı performans ile EMC’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı oldu.

NGN

Anadolu Bilişim, Veri Merkezi Altyapı Yenileme Projesini NGN ile Hayata Geçirdi

Türkiye’nin önde gelen bilişim hizmetleri sektörü oyuncularından Anadolu Bilişim, Veri Merkezi Altyapı Yenileme Projesini NGN ve EMC işbirliği ile hayata geçirerek, performansını 3 kat artırdı.

Karşılıklı geliştirilen güven ve iş ortaklığı ile günümüze kadar bir çok önemli projeye birlikte imza atan NGN ve Anadolu Bilişim son olarak veri merkezinin altyapısının değiştirilmesi için bir araya gelerek NGN’in sunduğu EMC teknolojileri ile veri merkezinin altyapısını kısa sürede değiştirdi. EMC replikasyon çözümü olan RecoverPoint ile Ankara’daki veri merkezine yedek verileri artık saatlik değil anlık olarak gönderebilen Anadolu Bilişim, ayrıca hat kullanımında yüzde 40 tasarruf sağladı.

NGN
 
NGN

2015 Yılının Siber Suç Trendleri 2016'ya Sarktı ve Artarak Devam Edecek

Dünya ve Türkiye siber güvenliğinin gündeminde, 2015 yılının siber saldırı/suç trendlerinin her geçen gün daha yaratıcı hale gelerek 2016 yılında da artarak devam ettiği gözlemleniyor. Birçok sektörü hedef alan siber saldırılar, siber tehdidin boyutlarını bir kez daha ortaya koyuyor.

İsmail Saygılı
NGN Güvenlik Çözümleri Uzmanı

 
  NGN

DNS’inizi Koruyun, İşinizi Koruyun

Günümüzde ve çağımızda DNS hizmetinin, her sektörden şirketin ihtiyacı olan en kritik IT hizmetlerinden biri olduğu artık daha iyi anlaşılıyor. Uluslararası düzeyde kabul görmüş uzmanların, analistlerin ve araştırma enstitülerinin düzenlemiş olduğu pek çok rapor, ağ & güvenlik ekiplerinin en önemli hedefi olan iş sürekliliğinin sağlanması için DNS hizmetinin çok büyük öneme sahip olduğunu gösteriyor. Bu da, hiç şüphesiz DNS hizmetlerinin küresel şirketlerin güvenlik planının bir parçası olmasını gerektiğini açıkça anlatıyor.


NGN

Herve Dhelin
EfficientIP Uluslararası Pazarlama Müdürü

 
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.
 
NGN
 
NGN IBM: Siber suçların maliyeti 700 milyar dolara ulaştı
 
NGN Accenture'den “Dünyanın Dijital Tüketici Haritası”
 
NGN Cisco ve Microsoft’tan bulutta yeni işbirliği
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN Samsung Artik Cloud Nesnelerin İnterneti cihazlarını bağlayacak
 
NGN SpaceX ilk Mars görevi için tarih verdi
 
NGN Facebook, Twitter'ı ezdi geçti
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. Müselles Sok. No:1/1 Esentepe Şişli İSTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN