NGN
NGN
 
NGN
NGN, DataCenterDynamics’e ana sponsor olarak katıldı

NGN ana sponsorluğunda bu yıl altıncısı düzenlenen DataCenterDynamics Türkiye etkinliği; veri merkezi tesis yönetiminden, sanallaştırma ve bulut altyapısı konularına kadar sektörün önemli oyuncularını ve uzmanlarını bir araya getirdi. NGN, 3D Cube Sanal Gerçeklik Platformu ile katılımcılara, Türkiye’nin en büyük veri merkezleri arasında yer almaya hazırlanan “Star of Bosphorus”ta üç boyutlu tur deneyimi sundu.

Türkiye'nin en güvenli, 'operatör bağımsız' ve Tier III tasarım ve tesis sertifikasına sahip veri merkezi olacak olan Star of Bosphorus, 16 MW toplam gücü ile yaklaşık 24 bin metrekare kapalı alanda konumlanacak ve 2 binin üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirecek. Deprem riskini azaltmaya yönelik tasarlanmış merkez sismik izolasyonlu yapı teknolojisi sayesinde güvenliği maksimuma çıkarırken, teknolojisi, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla benzersiz veri merkezi hizmet ve çözümleri sunacak.

Etkinlik videosu için tıklayınız.

NGN
NGN & VCE Advanced Technology Day

NGN’in VCE ile birlikte düzenlediği “NGN & VCE Advanced Technology Day” 26 Kasım 2015 tarihinde Le Meridien Hotel'de gerçekleşti. Günümüzün gelişmiş teknolojilerininin müşteriler ile paylaşıldığı etkinlikte Bütünleşik Altyapı ürünleri, Bigdata & Analytics, Oracle, SAP, VDI gibi çözümler ele alındı. NGN Teknik Operasyon Direktörü Ufuk Yaşıbeyli ve VCE Satış Direktörü Alp Bağrıaçık'ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinliğe VCE CTO’su Tom O R’Reilly özel VCE çözümleri sunumu ile katıldı.


NGN
Finansbank Veritabanları NGN’e Emanet

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Finansbank, uzun yıllardır çalıştığı NGN ile yaptığı işbirliği sayesinde NGN’in uzmanlık alanlarından biri olan veri güvenliği tarafında projelerini büyüterek devam ettiriyor.

NGN’le üç yıl önce başladıkları veri güvenliği sistem kapasitesini bugün sekiz kat artıran Finansbank’ın veri güvenliği operasyonu, Türkiye temsilciliğini NGN’in yaptığı bu alanda dünyanın lider şirketlerinden Imperva ile NGN’e emanet.

NGN
 
NGN
Bulut Güvenliğinde Alçak Basınç

"IT teknolojilerinin periyodik bir şekilde, "dağıtık-merkezi-dağıtık-merkezi" mimarilerde hayat bulduğu gerçeği" neredeyse her makalenin vazgeçilmez bir giriş paragrafı haline geldi. Ben de bu yazıya başlarken bir istisna yapmayacağım. Client-Server yapıdaki dağıtık sistemlerden web tabanlı merkezi sistemlere geçiş sonrası bu merkezi mimarinin daha da kalıcı hale gelmesini sağlayan bulut mimarisi, günümüzde tüm CIO'ların ajandasını süsleyen bir madde. 2016 yılında "Cloud" başlığı kendi başına yüksek öncelikli olmasa da, Bulut üzerinden verilebilecek servisler ajandanın üst sıralarında yer buluyor.

Ufuk Yaşıbeyli
NGN Teknik Operasyon Direktörü


NGNYazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

 
  NGNBulutta Arşivleme Devri

“Arşiv” kelimesi anlam itibariyle gelecekte ihtiyacımız olan bilgilerin güvenli ve erişilebilir bir ortamda bulunması anlamına gelir. Kolay ve kabul edilebilir bir hızda bilgiye erişebilmek aslında arşivlemenin en önemli unsuru olarak karşımıza çıksa da bilginin kaybedilmeden uzun yıllar saklanması daha önemli bir unsurdur aslında.

Arşivlediğimiz dosyalar gün geçtikçe kapasiteleri artan datalar olarak karşımıza çıkmakta hatta çarpan etkisiyle artış göstermektedir. Arşivleme konusunda hepimizin yaklaşımını “Hem karnım doysun hem pastam dursun” deyimi ile açıklayabiliriz.


NGN

Müfit Süer
NGN Veri Merkezi ve Yönetilebilir Hizmetler Satış Direktörü

 
 

Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

 

 

NGN
 
NGN Şirketler için Bulut
Vakti: KPMG'ye göre
bilişimin geleceği bulut
bilişimden geçiyor.
 
NGN Drone pazarı, 2016
yılında sıçrayış
yaşayacak! 2025
öngörüleri 90 milyar
dolar seviyesinde
 
NGN Star Wars 38 yılda
dev ekonomi yarattı!
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN 3D yazıcılar imalat
sektörünü kökten
değiştiriyor!
 
NGN Bankalar artık
sosyal medyadan
kredi veriyor.
 
NGN Akıllı şehirler
dünyaya 22 trilyon
kazandırabilir.
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. Müselles Sok. No:1/1 Esentepe Şişli İSTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN