NGN
NGN
 
NGN
NGN - EMC Teknoloji Günü

NGN’in EMC iş birliğinde düzenlediği “NGN & EMC Teknoloji Günü” 27 Ağustos 2015 tarihinde Sumahan on the Water Hotel’de gerçekleşti. Teknoloji ve uygulama ihtiyaçlarına cevap vermeye hazırlanan yenilikçi hizmetlerin anlatıldığı etkinlikte yazılım tanımlı mobil, bulut, büyük veri ve sosyal üçüncü platform çözümleri ele alındı. NGN Satış Direktörü Cem Kotanoğlu ve EMC Kanal Satış Direktörü Erkut Göktan'ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, EMC Sistem Mühendisleri Direktörü Gökçe Öztürk, NGN Satış Öncesi Mühendisliği Takım Lideri Ercan Özkurt ve Burgan Bank’ın Sistem Yönetimi Birim Yöneticisi İlyas Dindar’ın konuşmaları ile devam etti. Etkinlik; değerli yazar, şair ve müzeci Sunay Akın'ın İstanbul, teknoloji ve insan temalı sunumunun ardından gerçekleşen akşam yemeği ile sona erdi.


NGN
NGN 3D Çözüm Merkezi Açıldı


NGN, Rusya’da bulunan CROC 3D Çözüm Merkezi’nin bir benzerini Esentepe’de hayata geçirdi. Katılımcıların sanal görüntü ve seslerle çevrelendiği benzersiz bir 3D deneyimleme ortamı olan NGN Mobil 3D Cube sağlıktan inşaata, enerjiden otomotive birçok sektörden müşterilerinin verimliliğini artıracak 3D çözümler sunuyor.

NGN
Yeni Nesil Drone’lar NGN ile Türkiye’de!

Uzaktan kumanda edilen, havadan gözlemleme ve keşif, arama kurtarma, haritalama, tarım, kargo taşımacılığı, deprem sonrası hasar ve radyasyon tespiti gibi pek çok alanda kullanılan yeni nesil insansız hava araçları (drone) NGN ile Türkiye’ye geliyor. 17-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek bölgenin en büyük etkinliği olan ISAF Fuarı’nda ziyaretçilerimiz insansız hava araçlarımızı yakından görme fırsatı bulacaklar.

NGN
 
NGN
Büyük Veri, Bulut ve 3D ile Üretimin Geleceği

Büyük veri birkaç yıldır “yeni olma özelliğini” kaybetmiş bir kavram. Büyük kurumsal şirketlerde CIO ve/veya CDO pozisyonlarının ana gündem maddelerinden biri her yerden gelen ve saklanan verilerin analizlerini hızlı karar almayı destekleyecek süratte ve doğrulukta yapabilecek bir ortam oluşturmak ve bu analizleri yapmak.  

Ancak büyük veri kavramını veriyi toplayıp bundan analizler çıkarmaktan çok daha farklı bir boyutta kullanmanın günümüz tasarım ve üretim dünyasını başka bir boyuta taşıyacağına inanıyorum. Bu durum, 3D tasarım verileri üzerinde uygulanacak veri analizleri yoluyla gerçekleşecek.

Ufuk Yaşıbeyli
NGN Teknik Operasyon Direktörü

NGNYazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

 
  NGN3D çözümler ile gerçek üstü deneyim

3D teknoloji dendiğinde çoğumuzun aklına 3 boyutlu filmler izlediğimiz sinema salonları ya da 3 boyutlu yazıcılar geliyor. Oysaki 3D çözümler kurumsal dünyada eğitimden inşaata, otomotivden sağlığa kadar pek çok sektörde faaliyet gösteren firmanın ilgisini çekiyor.

Birden fazla coğrafyaya yayılmış olan bir petrol üretim ve enerji şirketini ele aldığımızda, personellerinin yetkinliğini artırmak için verilecek olan eğitimlere, bu eğitimlerin yapılacağı merkezlerin kurulumuna ve farklı lokasyonlardaki eğitimler için yapılacak iş seyahatlerine oldukça ciddi bir bütçe ayırmak zorunda kaldıklarını öngörebiliriz...


NGN

Pavel Pochtennov
3D Çözüm Merkezi Yöneticisi,
CROC

 
 

Yazının tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

 

 

NGN
 
NGN 4,5G ihalesinde 5 frekans bandı için 3.3 milyar euro teklif
 
NGN Intel’den drone’lara 60 milyon dolarlık yatırım
 
NGN İş Bankası'nın Avea hisse devri tamamlandı
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
             
 
NGN Windows 10 ilk dört haftanın ardından 75 milyon PC’ye yüklendi
 
NGN Küçük ev aletlerine vergi indirimi geldi

 

 
NGN Teknoloji devi Google ismini değiştirdi
 
 
  NGN
 
  NGN
 
  NGN
 
NGN
NGN Bülteni her üç ayda bir yayınlanmaktadır.

NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. Müselles Sok. No:1/1 Esentepe Şişli İSTANBUL - Türkiye
Tel: +90 212 216 93 60 Fax: +90 212 216 93 71 E-mail: info@ngn.com.tr

ngn.com.tr NGN NGN