NGN, telekomünikasyon şirketleri ve hizmet sağlayıcıları ile aktif bir şekilde işbirliği yapmaktadır. Bu kapsamda IT bakım giderlerini azaltırken, müşteri hizmet kalitesini ve IT altyapısı yönetimini iyileştirmeye yönelik projeler uygulamaktadır.

NGN; telekomünikasyon sistemleri, yazılım, donanım ve teknolojiler dahil tüm IT altyapı bileşenlerini entegre etmektedir. Deneyimli proje ekibi ve müşteri iş hedeflerine yönelik entegre yaklaşımı sayesinde büyük ölçekli projeleri gerçekleştirebilmektedir.

Telekomünikasyon şirketleri ve hizmet sağlayıcıları için kilit çözümler ve hizmetler:

Network geliştirme, kapsama alanlarını genişletme, yeni hizmetler uygulama: telsiz erişim ağları ve backbone (omurga) ağları (PS/CS Core), backbone (omurga) DWDM/SDH iletişim hatları, esnek IP/MPLS tabanlı convergent (yakınsak) şebekeler, OSS/BSS sistemleri.

Altyapı bakım giderlerinin azaltılması: içerik optimizasyonu ve uyarlama sistemleri, backbone (omurga) ağları için yük optimizasyonu, akıllı trafik analiz sistemleri, baz istasyonlarını desteklemek için alternatif enerji kaynakları (rüzgar enerjisi ve helio-enerjisi), ağ optimizasyonu için hedef alanları tanımlamaya yönelik danışmanlık hizmetleri, en kazançlı ağ alanlarının tanımlanması ve karlılığı arttırmak için optimize edilmesi, faaliyet ve onarım giderlerini azaltmak için mevcut sistemlerin servis ve bakımı.

Daha iyi müşteri hizmeti ve bilgilerin gizliliği ile müşteri sadakatini artırma: Çağrı merkezi tasarımı, iş uygulamaları ve kurumsal portallerle entegrasyon; İş Gücü Optimizasyonu (WFO) ve İş Gücü Yönetimi (WFM) sistemleri gibi operatörler için özel çözümler, çağrı kayıt sistemleri ve ses analiz sistemleri; NGN Cloud üzerinden bir servis olarak Çağrı Merkezi (SaaS), dolandırıcılıkla mücadele sistemleri.

İş sürdürülebilirliği ve kontrolü: Veri merkezleri, bilgisayar ve depolama sistemleri; otomatize yapı mühendislik sistemleri (veri merkezleri için olanlar dahil); kusursuz bir şekilde çalışmalarını sağlamak için iklim kontrol ekipmanları; entegrasyon çözümleri, bilgi sistemleri ve göreve özgü uygulama yazılımları.