Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde barındırma veya bulut hizmeti alan müşterilere aşağıdaki güvenlik hizmetleri sağlanmaktadır:

a. Güvenlik Duvarı Hizmeti

Güvenlik duvarı yönetimi hizmeti ile kullanıcı kimlik doğrulama, denetleme ve loglama işlemleri gerçeklestirilmekte ve DOS atak koruması, S2S ve IPSEC desteği sunulmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike ve/veya paylasımlı güvenlik duvarı yönetimi hizmeti sağlanabilmektedir.

b. Yük Paylaşım Hizmeti

Website veya şirket uygulaması yoğun bir trafik ile karşılastığında, oluşan ek yükü farklı sunuculara dağıtarak kesintisiz çalısmaya devam etmesi ve bir sunucuda yada uygulamada yaşanan sıkıntı giderilene kadar hizmetin diğer sunucundan akması için yedeklilik sağlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike veya paylaşımlı hizmet sağlanabilmektedir.

c. SSL VPN Hizmeti

Herhangi yazılım ve donanıma gerek kalmadan, çalışanlar internet üzerinden şirket ağına güvenli bir şekilde bağlanabilmektedir.

Dedike SSL VPN: Firmaya özel bir donanım üzerinden lisanslama ve uçtan uca Client to Site VPN desteği ile hizmet verilebilmektedir.

Paylaşımlı SSL VPN: Merkezi sistem üzerinden yönetim sayesinde, bu hizmet donanım ve lisanslama maliyeti oluşmaksızın sunulabilmektedir.

d. IPS/IDS Hizmeti

Müşteri sistemlerine internet üzerinden gelecek ataklar önceden tespit edilmek suretiyle bloklanarak, sunucular saldırılara karşı korunmaktadır. İsteğe bağlı olarak dedike, paylaşımlı ve hostbase IPS hizmeti sağlanmaktadır.

e. Virüswall Hizmeti

e-posta içerik ve eklentileri mesajlaşma sunucusuna teslim edilmeden önce antivirüs- antispam sunucuları ile IP bazlı taranarak, zararlı içeriklerden korunması sağlanmaktadır.

f. Web Uygulama Güvenliği Duvarı

İnternet ortamına açık olan web tabanlı uygulamaların korunması için tasarlanmış,  donanımsal yada bulut üzerinden koruma şekilleri ile sunulabilen bir hizmettir.

Geleneksel firewall ve IPS/IDS cihazlarının aksine sadece imza tabanlı değil, uygulamalara gelen trafiğin analizi yapılarak çıkan sonuçları degerlendirerek, sıfır gün atakları engelleyebilir.

g. Efficient IP-DNS

EfficientIP DDI çözümü SOLID Server, DNS-DHCP-IPAM servisleri için yüksek performanslı çözümler sunmak üzere tasarlanmış bir donanım paketidir. Ayırt edici özelliklerinden bazıları:

DNS Guardian: Volumetrik ataklar, gizli saldırılar veya güvenilir müşteri verilerindeki DNS tunnelling girişimleri sırasında yüksek performanslı bir saldırı tespit kapasitesi sağlamak için DNS sunucusunun işlemlerini analiz etmektedir. Benzersiz performansı ile ilgili istatistikleri sağlamakta ve ek aygıtlara ihtiyaç duymadan DNS trafiğini raporlamaktadır. İstatistik toplamak ve raporlar oluşturmak için ek bir aygıta ihtiyaç yoktur.

DNS Firewall: RPZ (Response Policy Zone) temel alınarak DNS trafiğini izlemek ve analiz etmek, kullanıcıları ve altyapıları DNS tabanlı kötü amaçlı yazılımlara karsı korumak için özel bir savunma katmanı sunmaktadır. DNS Firewall, bağlı cihazların kötü amaçlı yazılımlarla bulaşmasını önlemekte ve recursive DNS sunucularının etki alanlarına ve kötü amaçlı olduğu bilinen IP'lere erişmek isteyen istemcilerden gelen sorguları durdurmasına veya yönlendirmesine olanak tanıyarak etkinliklerini engellemektedir. Zararlı yazılım bulaşan cihazlar, zararlı etkinin hızla düzeltilmesi için tanımlanabilmekte ve şebekede yeri bulunabilmektedir.

Hybrid DNS teknolojisi, bir cihazda kolaylıkla ve şeffaf bir şekilde yönetilen sınıfının en iyisi iki DNS motoru ile zero day güvenlik açıklarının azaltma olanağı sunan SOLID server aygıtına da entegre edilmiştir. DNS Blast: 17 Milyon DNS QPS'e kadar cache DNS performansları sağlanmaktadır.