BT birimleri önceki dönemlerdeki gibi kendi projelerini geliştirmek ve bunları iş birimlerinin ihtiyaçlarına uydurmak yerine, iş birimleri ile ortak veya onların yönlendirmelerine dayalı projeler geliştirmek durumundalar. Bunun önemli bir sebebi, iş birimlerinin BT yatırımlarında ve projelerinde daha fazla söz sahibi olma istekleridir.

NGN, BT Danışmanlık Hizmetleri kapsamında “Hangi BT çözümleri bu hedeflerin gerçekleşmesine yardımcı olabilir? BT ve iş birimleri arasındaki etkileşimi harekete geçirmenin en iyi yolu nedir? BT altyapısı, iş ihtiyaçlarının karşılanması ve BT bütçelerinin mümkün olan en verimli şekilde dağıtılması için nasıl geliştirilebilir?” gibi soruları sistematik bir şekilde yanıtlayacak çalışmaları kurumların iş ve BT uzmanları ile birlikte yapmaktadır.

NGN olarak, iş gücünü verimli kullanmak ve uzman oldukları alanlara odaklanmak isteyen müşterilerimiz için 5 fazda danışmanlık hizmetleri sunmaktayız:


EMC, Microsoft, Cisco, HP, VMware, Symantec, Imperva gibi bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe lider, uluslararası üretici ve çözüm sağlayıcı firmalar ile iş ortaklıkları yapan NGN, uzman ve deneyimli danışman kadrosu ile aşağıdakiler dâhil olmak üzere, geniş bir yelpazeye yayılan BT danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır:

  • BT Altyapı Geliştirme
  • BT altyapı Denetleme
  • Teknik Danışmanlık Hizmetleri
  • BT Süreci Uygulama Danışmanlığı