Star of Bosphorus Veri Merkezi DatacenterDynamics İstanbul’daydı

Tüm Haberler

04.12.2014 4 Aralık Perşembe günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen DatacenterDynamics Converged İstanbul 2014 Konferansı, BT tesislerinin tasarım ve işletmesini inşa etmekle yükümlü profesyonellerle, kapasite planlaması ve teknoloji yatırımları gibi stratejik kararlardan sorumlu kilit BT karar mercilerini biraraya getirdi.

NGN ve Star of Bosphorus’un Gold sponsor olarak katıldığı etkinlikte, her biri en denenmiş örnek vakalar ve panel tartışmalarıyla zenginleştirilmiş ‘Tasarım ve Strateji’, ‘Güç ve Soğutma’, ‘BT ve Ağlar’ ve ‘Bulut ve Colocation’ olmak üzere dört ana akımda IT sektörünün potansiyeli ele alındı.

NGN & CROC Veri Merkezi ve Bulut Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ruslan Zaedinov’un “Gelecek Veri Merkezi Ağlarını Benimsemek” sunumu ile veri merkezi profesyonellerine seslendiği etkinlikte, NGN ve Star of Bosphorus standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. İstanbul Tuzla’da faaliyete geçecek olan veri merkezi toplam 16 MW güce sahip olacak ve toplam 5.000 m2’lik beyaz alanda, 2.000’in üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirecek. Istanbul’un ardından Ankara’da projenin ikinci fazı gerçekletirilecek.