NGN, IT Vision 2017 Buluşması ile Liderleri Bir Araya Getirdi

Tüm Haberler

13.12.2016 DELL EMC iş birliği ile gerçekleşen IT Vision 2017 Buluşması, Türkiye’deki sektör lideri şirketlerin geleceği şekillendiren yöneticilerini bir araya getirdi. Programda 2016 değerlendirmeleri ile birlikte 2017 hedef ve stratejileri paylaşıldı.

Bu sene ilki gerçekleştirilen ‘’IT Vision 2017’’ Buluşması’nda, bilgi teknolojileri sektörünün 2016 yıl sonu değerlendirmeleri, 2017 yılında bilgi teknolojileri ve inovasyon alanında şirketleri nelerin beklediği konuşuldu; Türkiye’nin lider şirketlerinin yöneticileri tecrübelerini ve gelecek planlarını katılımcılarla ilk ağızdan paylaştı.

NGN CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü'nün açılış konuşmaları ile başlayan programda, farklı sektörlerden başarı hikayelerinin paylaşıldığı Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon ve CIO VISION 2017 panelleri yapıldı.

NGN CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı açılış konuşmasında şunları söyledi: ‘’NGN olarak ülkemizin başta bankacılık ve finans, üretim, perakende ve enerji olmak üzere tüm sektör liderlerine teknoloji alanında başarıyla hizmet veriyor ve büyük projelere imza atıyoruz.

Rusya’nın lider teknoloji şirketi CROC ile yaptığımız ortaklıktan sonra son 3 yılda yaklaşık 10 kat büyümeyi ve böylece sektörümüzdeki en iyi performans gösteren şirketlerden biri olmayı başardık. ülkemize yabancı ortağımızla beraber inancımız doğrultusunda yatırımlarımıza devam edecek, ülkemiz için daha çok çalışmaya, istihdam yaratmaya, yatırım yapmaya ve bölgesel olarak büyümeye devam ediyor olacağız.’’ dedi.

DELL EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu ise Dell ve EMC birleşmesi ile dev bir teknoloji şirketinin doğduğunu belirtti. Yeni nesil depolama teknolojilerinde EMC’nin liderliğini pekiştirerek, şirketlerin dijital dönüşümüne önderlik edecek çözümler ve danışmanlık hizmetleri sunarak çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer’in moderatörlüğünde gerçekleşen "CIO VISION 2017" panelinde IGA CIO’su Ersin İnankul, British American Tobacco Türkiye IT Direktörü Güran Fazla, ING Bank CTO’su Hakan İnceoğlu, Bosch Türkiye IT Direktörü Mustafa Ayhan ve Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı Serkan Öztürk konuşmacı olarak katıldı. Sektörlerinde bilgi teknolojileri ve inovasyon alanında öncü çalışmalara imza atan liderler kendi 2016 değerlendirmelerini ve 2017 planlarını paylaştılar.

Capital, Ekonomist ve Startup Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş’in moderatörlüğünde gerçekleşen "Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon" panelinde ise DELL EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu ve HOPİ Genel Müdürü Onur Erbay konuşmacı olarak yer aldı.

Gala yemeği eşliğinde devam eden programın sonunda Six Pack Grubu sahne aldı.

Yeni Nesil Sergileme Platformu NettleBox

Özel olarak geliştirilmiş 3D görsel ve hologramlardan oluşan içeriği yatay bir düzlemde deneyimleme fırsatı sunan NettleBox çözümü kokteyl alanında katılımcılara buluşturuldu.

MotionParallax3D teknolojisi sayesinde izleyicilerin pozisyonuna göre ve gerçek zamanlı olarak güncellenen tasarımlar sunan Nettlebox kullanıcılara sergilenen nesneleri her açıdan gerçekçi ve 3 boyutlu olarak algılayabilme imkanı veriyor.

Katılımcıların büyük ilgisini çeken sistemin en ayırt edici özelliği, interaktif sunumların fuar alanları ve ofisler dahil olmak üzere istenen her lokasyonda sergilenebilmesi.