NGN & Imperva Etkinliğinde En Güncel Siber Güvenlik Çözümleri Tanıtıldı

Tüm Haberler

20.10.2016 Imperva’nın Türkiye’deki en önemli iş ortağı olan NGN, Imperva ile birlikte düzenlediği etkinlikte günümüzün en güncel siber güvenlik çözümlerini müşterileri ile paylaştı.

20 Ekim Kasım 2016 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'de düzenlenen ve NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Imperva Başkan Yardımcısı Piotr Kluczwajd'ın “Önem Verdiğiniz Her Şey için Siber Güvenlik” başlıklı konuşması ile devam etti. Piotr Kluczwajd konuşmasında, veri açıklarının büyük bir oranının web uygulama atakları aracılığıyla ortaya çıktığına değinerek web atakları için kullanılan uygulamaların güvenliğinin öneminden bahsetti. Imperva’nın 3 yıl üst üste Gartner lideri olduğuna değinen Kluczward, web uygulama ataklarına karşı global pazarda çok önemli bir yere sahip olduklarını vurguladı.
 
Imperva Sales Engineer CIS’lerinden Konstantin Solodilin‘in, hassas ve kiritik verilerin veri tabanları ve dosyalardaki öneminden bahsettiği sunumu ile devam eden etkinlik, Finansbank IBTech’in Consulting Security Designer’ı Erdem Alaşehir’in “Finansta DAM, SIEM ve Big Data Birlikteliğinden Neler Doğar?” başlıklı sunumu ile devam etti. Imperva ile veritabanlarının daha kolay denetlenmesi ve görünülebilirliğin artıtılmasıyla iş sürekliliklerinin hızlanarak verimliliklerine büyük katkı sağladıklarını belirten Alaşehir, veritabanı üzerinden herhangi bir rapor elde edilmesi konusunda Imperva’nın kendilerine büyük kolaylık sunduğunu belirtti. Etkinilk, gerçekleştirilen öğle yemeği ile sona erdi.