NGN, EUDCA Üyesi İlk Şirket Oldu

Tüm Haberler

NGN, standartların ötesinde, sürdürülebilir, yenilikçi ve her koşulda kesintisiz hizmet hedefi ile yola çıktığı Star of Bosphorus Veri Merkezi ile Türkiye’nin ilk Avrupa Veri Merkezleri Birliği (EUDCA) üyesi oldu.

Müşterilerin ihtiyaçlarını uçtan uca kapsayan, esnek veri merkezi ve bulut çözümlerini geniş bir yelpazede sunan NGN, Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi Star of Bosphorus ile Avrupa Veri Merkezileri Birliği üyesi olmaya hak kazandı.

NGN’in Tier III tasarım sertifikasına sahip ‘‘Star of Bosphorus Veri Merkezi’’, aynı zamanda veri merkezi performansının ve verimliliğinin iyileştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde kabul edilen bir otorite olan Uptime Institute’un tesis ve operasyonel sürdürülebilirlik sertifikalarını almayı hedeflemektedir. Tuzla, İstanbul’da yaklaşık 24 bin metrekare kapalı alanda konumlanan, 16 MW toplam güce ve 2 binin üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirme kapasitesine sahip olan Star of Bosphorus Veri Merkezi, 2 harici güç beslemesi ve 7/24 gözetim ile güvence altındadır. Star of Bosphorus Veri Merkezi, tasarım ve tesis yetkinlikleri ile benzersiz bir servis düzeyini garanti etmektedir. Türkiye ve bölgedeki kurumlar NGN ve Star of Bosphorus'un sistem entegrasyonu uzmanlığının ve yönetilen hizmet yeteneklerinin sinerjisinden yararlanmaktadır.

EUDCA, veri merkezi sektöründe sürdürülebilir büyümeyi mümkün kılmak amacı ile kurulmuş, kar amacı gütmeyen, misyonu ekonomik büyümeyi güçlendirmek ve veri merkezi sektörünün profilini hükümetlere, medyaya ve topluma yansıtmak olan bir organizasyondur. Brüksel’de kurulmuş olan EUDCA, Avrupa'da İrlanda'dan Rusya'ya, Yunanistan'dan İskandinav ülkelerine kadar olan tüm veri merkezi işletmelerini temsil etmektedir.

EUDCA, kapsamlı araştırmalar ve analizler ile sektöre etkin bir şekilde yön vermekte ve faaliyetleri ile sektörün, üyelerin ve endüstrinin bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir. NGN, Star of Bosphorus Veri Merkezi ile EUDCA üyesi ilk Türk şirket olarak global standartlardaki veri merkezi iddiasını bir kez daha kanıtlamıştır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.eudca.org/members/ngn/