NGN, EfficientIP Ortaklığı ile Müşterilerinin DNS Güvenliğini Sağlıyor

Tüm Haberler

10.02.2016. Lider DDI (DNS, DHCP, IP Address Management) çözümleri geliştiricisi EfficientIP, Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden NGN ile ortaklık anlaşması imzaladı.

EfficientIP’nin benzersiz “DNS Güvenliği” çözümlerini portfolyosuna ekleyen NGN, iş sürekliliğini ve veri bütünlüğünü sağlamak için geliştirilmiş üst düzey güvenlik hizmet ve çözümlerini müşterilerine sunacak.

NGN ve EfficientIP çözümleri, her sektörden işletmelerin ve kamu sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların kritik uygulamalarını büyüyen tehditlere karşı korumalarına yardımcı olacak. Sistemleri tehdit eden kötü niyetli saldırganların her geçen gün daha yaratıcı hale geldiği ve farklı saldırılara imza attığı günümüzde işletmelerin kendilerini korumaları için entegre güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuluyor.

Günümüzde DNS’e gelen DDoS saldırılarının atak büyüklüğü ilk defa HTTP'nin önüne geçti. DDoS saldırılarının %49’u 6 ila 24 saat sürüyor, bu da bir DDoS saldırısının ortalama 500.000 USD seviyesinde zarar yarattığını ortaya koyuyor.

Bu alanda önemli bir çözümü Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten NGN Teknik Operasyon Direktörü Ufuk Yaşıbeyli sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden NGN, işletmelerin tüm teknoloji ve uygulama ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ve özel çözümleri pazara sunmaktadır. EfficientIP DDI çözümleri ile müşterilerimizin DNS sistemlerini oluşabilecek tehditlere karşı koruma alacağız, ayrıca DNS ve RIPE ile entegre DHCP/IPAM yönetimi ile de verimli, performanslı ve güvenli ortamlar sağlayacağız.”

”NGN’in ortaklık ekosistemimize dahil olması, müşterilerin kendilerini koruyacağı yeni uyarlanabilir güvenlik çözümlerini Türkiye pazarına getirmemiz için yolu açtı. Geçtiğimiz yıl, ağ altyapısının en zayıf parçalarından biri olan DNS tarafına siber güvenlik saldırılarında dramatik bir artış görüldü.” diyen EfficientIP CEO'su David Williamson sözlerine şöyle devam etti, “Şirketler günümüzde artarak hedef haline geliyor ve dolayısıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya devam ederken onların verilerini de korumaları büyük önem kazanıyor. Birlikte kurmuş olduğumuz bu ortaklık ile NGN, müşterilerine bunu uygulayacak bilgi ve uzmanlık sağlayacak.”