DenizBank “Yeni Veri Merkezi Projesi”ni NGN ile Hayata Geçiriyor

Tüm Haberler

07.07.2014 Esentepe’de Türkiye’nin en büyük ofis kiralamasını gerçekleştiren DenizBank, 2014 yılı içinde tüm bilişim teknoloji sistemlerini bir araya getireceği “Yeni Veri Merkezi Projesi”nde NGN ile işbirliği yapıyor. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını en aza indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezi, aynı zamanda Türkiye’de Tier III sertifikalı ilk özel banka veri merkezi olmaya aday.

DenizBank’ın yeni veri merkezi projesinin tasarım ve uygulama işlemlerini bilişim teknolojisinin uzman şirketi NGN üstlenecek. İş dünyasının kalbi Esentepe’de Türkiye’nin en büyük ofis kiralamasını gerçekleştiren DenizBank, 2014 yılı içinde tüm bilişim teknoloji sistemlerini konsolide edeceği yeni veri merkezi projesinde NGN ile işbirliği yapıyor. DenizBank bu proje ile yaklaşık bin 200 metrekare toplam alandaki 660 metrekare büyüklüğündeki beyaz alanı ile ‘Uptime Institute Tier III Topoloji Tasarım ve Tesis Sertifikasyonu’na sahip olacak. NGN proje kapsamında, Türkiye’de Tier III sertifikalı ilk özel banka veri merkezi olmaya aday DenizBank veri merkezinin tasarım çalışmalarına başladı.

Sektördeki hızlı büyümesine devam eden DenizBank’ın yeni veri merkezinde, dünya lideri bilgi teknolojilerinin güvenlik, bağlanabilirlik ve Tier III seviyesinde devamlılık alanında sağlayabildiği en yüksek standartlar hayata geçirilecek. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını en aza indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezinde yine çevre dostu gazlı yangın söndürme ve modern algılama sistemleri kullanılacak. Akıllı bina teknolojisinin uygulanacağı merkezde tüm elektrik ve mekanik sistemlerin izlemesini yapacak, ortamın ve enerji sarfiyatının takibini sağlayacak sistemler kullanılacak.

DenizBank Veri Merkezi elektrik odaları, UPS/Akü odaları ve makine dairesi odalarında yapılacak bölümlendirmeler ve en önemlisi kesintisiz soğutma tasarımı ile Tier III standartlarını sağlayacak tüm kritik özelliklere sahip olacak olup, müşterilerine kesintisiz hizmet vermeyi ilke edinen DenizBank’ın gereksinimlerini eksiksiz olarak karşılamak üzere projelendiriliyor.