BT’nin Geleceği EMC Forum Ankara’da Konuşuldu

Tüm Haberler

27.11.2014 EMC’nin bu yıl yedincisini düzenlediği EMC Forum etkinliği, 4 Aralık Çarşamba günü, Başkent Ankara’da gerçekleştirildi. T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımı ile gerçekleştirilen EMC Forum; Bulut ve Büyük Veri konuları çerçevesinde, “Dönüşüme Liderlik Edin” temasına odaklandı.

Denizbank-Intertech Veri Merkezi başarı hikayesini içeren Veri Merkezi Hizmetlerini katılımcılarla paylaşan NGN, Türkiye'de Uptime Enstitüsü Tier III tasarım & tesis sertifikasına sahip ilk “operatör bağımsız” ticari veri merkezi olacak olan Star of Bosphorus Veri Merkezini sektöre duyurmuş oldu.

NGN’in önemli referanslarından Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun katkıda bulunduğu “İş Sürekliliğini Yeniden Tanımlayın” sunumu ile veri güvenliği alanındaki çözüm ve uygulama örnekleri katılımcılarla paylaşıldı. Türkiye'de Uptime Enstitüsü Tier III tasarım & tesis sertifikasına sahip ilk “operatör bağımsız” ticari veri merkezi olacak olan Star of Bosphorus Veri Merkezi karakteristik özellikleri Ankara BT sektörü temsilcilerinden büyük ilgi gördü.