Avrupa Bulut Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Tüm Haberler

23.11.2016 Türkiye’de bu yıl 4.üncüsü düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri töreni bilişim sektörünün lider şirketlerinden NGN’in co sponsorluğunda gerçekleşti.

Türkiye’de ve Avrupa’da bulut bilişim çözümü sağlayıcısı şirketlerin ve yenilikçi bulut projelerinin tanınmasını ve teşvik edilmesini amaçlayan Avrupa Bulut Ödülleri EuroCloud Awards, Avrupa’nın bulut bilişim konusundaki en büyük organizasyonu olarak öne çıkıyor. NGN’nin co sponsorluğunda düzenlenen ödül töreninde başta bulut pazarı olmak üzere Türkiye’deki bilişim sektörü değerlendirildi.

Ödül töreninde “Türkiye Bilişim Sektörü 2017” konulu CEO panelinin konuşmacıları arasında yer alan NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer, bilişim sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu. Bu yıla damgasını vuran başlıkların Endüstri 4.0 ve IoT olduğunu belirten Süer, “Ülkemizde ilk sıraları alıp Avrupa’da da finale kalan projelere baktığımda IoT tabanlı akıllı şehir ve bulut projeleri dikkati çekiyor. Bugün geldiğimiz nokta tüm teknolojilerin iç içe geçtiğini bize gösteriyor.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti, “Günümüzde bulut teknolojileri iş dünyasına demokratik bir ortam sağlıyor. Bulut sayesinde büyük işletmelerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli şirketler de bulut teknolojisinin sunduğu fırsatlardan yararlanabiliyor. Bu gelişmelerle birlikte bilgi güvenliği kurumlar için çok daha kritik hale geliyor.”

NGN olarak, güçlü sistem entegrasyonu deneyimi ile Türkiye’de verilen bulut hizmetlerinde fark yaratmak için çalıştıklarının altını çizen Müfit Süer, Gayrettepe Veri Merkezi’nde başlattıkları bulut hizmetlerini, İstanbul Tuzla’da inşaatı süren Türkiye’nin en güvenli veri merkezi Star of Bosphorus ile genişleteceklerini belirtti. Merkezde danıșmanlık, uygulama yönetimi, olağanüstü durum, yedekleme ve iș sürekliliği, veri depolama, sunucu sistemleri başta olmak üzere geniș bir yelpazede, uluslararası standartlarda veri merkezi  hizmetleri sunulması planlanıyor.