8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Gerçekleşti

Tüm Haberler

Zirve bu yıl, “3D: Değişim, Dijital ve Değerler” teması çerçevesinde birbirinden ilgi çekici konulara ve konuşmacılara ev sahipliği yaptı.

Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından bu yıl 8’ncisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, 22-23 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşti. Zirve, bu yıl da sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan teknolojiye kadar pek çok sektörün nabzını tuttu. “3D: Değişim, Dijital ve Değerler” ana temasıyla iki gün sürdü.

Açılış konuşmalarını, Capital, Ekonomist ve Start Up Dergileri Yayın Direktörü Mehmet Rauf Ateş, Garenta ve İkinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız ile DOW Türkiye, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Kamu İlişkileri Direktörü Howard Chase yaptığı Zirve’de, 1.500'ün üzerinde konuk ağırlandı. 100'ü aşkın konuşmacı, iş dünyasına ve ekonomiye yön verecek global ve yerel konular ele alındı.

Zirvenin ilk gününde, NGN sponsorluğunda CEO Buluşması “Dijital Ajanda” kapalı oturumu gerçekleşti. NGN Genel Müdür Yardımcıları Müfit Süer ve Sinem Edil’in ev sahipliğinde gerçekleşen oturum birbirinden değerli liderlerin yanı sıra Malezya Başbakan Danışmanı Prof. Zakri Abdul Hamid ve China Market Research Group Genel Müdürü Shaun Rein’u konuk etti. NGN Genel Müdür Yardımcısı Sinem Edil konuşmasında dijitalleşen dünyada her geçen gün daha fazla veri üretildiğini belirterek, Star of Bosphorus Veri Merkezi yatırımının bu ihtiyacı adreslediğini ifade etti ve Türkiye’deki kurumlara işlerini geliştirebilecekleri güvenilir ve esnek bir platform sağladıklarının altını çizdi.  Oturumda, dünyada ve Türkiye’de dijitalleşme adına atılan adımlar ve teknolojik gelişmeler konuşuldu.

Zirve kapsamında düzenlenen Stars of Region proje yarışmasında da dereceye girenler ödüllendirildi. Yarışmada, birincilik ödülünü "Tion Health Care", ikincilik ödülünü "Hotel Race" ve üçüncülük ödülünü ise "Sonaris" aldı. "Algopoly" ve "Userguiding" de jüri özel ödülünü almaya hak kazandı.